Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bíróságra kell mennem mit...

Bíróságra kell mennem mit tanú, állítólag az üzemanyagot megtérítik számomra. Hány forintot adnak egy kilométerért?

Figyelt kérdés
Illetve még azt is olvastam hogy az az napi munkakiesést is megtérítik. Mi igaz ebből?

#térítés #rendőrség. kilométer. bíróság
2014. dec. 18. 10:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha minden igaz akkor a teljes útiköltséget megtérítik, ezt persze később elszámolják perköltségként amit a vesztesnek kell fizetnie.
2014. dec. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Semmit nem térítenek viszont ha nem jelensz meg előállítás költséget fizethetsz max. egy igazolást fogsz kapni. Most nem rég voltam én is. Ha mégis akkor engem vágtak át.
2014. dec. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Agytörzsi Prof. ***** válasza:

Tizenévvel ezelőtti történetet tudok.

Kocsival mentem Szekszárdra Fehérvárról. Akkor még 26 év alatti voltam, kedvezménnyel közlekedhettem a MÁV vonalain.

Azt számolták ki, nem érdekelte őket, hogy autóval mentem.

Az adott napra szabit vettem ki, erre semmilyen térítést nem adnak.

2014. dec. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Adnak térítést autóra. Az APEH norma alapján adják átlagfogyasztásra kikalkulálva a NAV napi üzemanyagára alapján. Forgalmit vinni kell és a költségtérítést a meghallgatás végén a bírónak kell mondani.


A napidíjat nem biztos, hogy adják, de az néhány éve max 300 ft volt/nap, mert a munkáltatód kötelessége téged elengedni.


Az üzemanyag térítés általában több, mint amit fogyaszt a kocsi, kicsit felé van kalkulálva.

2014. dec. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy ismerősnek vagy ha valakinek van nagy köbcentis kocsija annak vidd el a forgalmiját.Te meg menjél egy kis fogyasztású kocsival.Mindjárt meg lesz a napi bér.
2014. dec. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megpróbálom, hátha jól járok... Láttam egy bűncselekményt, és mivel ott voltam, nem akartam hogy én is belekeveredjek, így jelentettem a rendőrségen, és most emiatt húzgálnak...már elegem van belőlük
2014. dec. 18. 23:33
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, térítik, de a napi munkabéredet nem.

Ha tömegközlekedéssel mész, akkor be kell mutatnod a jegyedet, amit ha oda-vissza kérsz, azt oda-vissza megfizetik.

Ha pedig autóval mész, akkor pedig be kell mutatnod az autód forgalmiját, kiszámolják a távolságot, illetve az autód köbcentije alapján kalkulálják ki egy kalkulátorral az útiköltségedet és azt megtérítik.

2015. ápr. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!