Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzin meddig áll el?

Benzin meddig áll el?

Figyelt kérdés
Tehát ha én teletankoltam a motoromat kb 1 hónapja. És tavasszal veszem elő mondjuk aprilis május környékén. Addigra veszt a benzin a hatasfokából? Kb 40-es keverékkel van megtöltve.
2014. dec. 18. 15:30
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
Semmi baja nem lesz. Az alapanyag kőolj is évmilliókat töltött már a föld alatt.
2014. dec. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Az alapanyag oké hogy bírja, de az adalékok nem biztos. 1 évnél tovább nem ajánlatos tárolni a benzinkutakon beszerezhető benyát, de azért tavaszig valószínűleg kibírja. Persze utánakeveréssel valószínűleg az is tovább használható, de mikor már eltőmített valami szűrőt az már olyan, mint halottnak a csók.
2014. dec. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

[link]


90 napot írnak.

2014. dec. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Simán kibír egy telet.

Évek óta motorozok, eddig minden tavasszal eltudtam használni az előzőévi benzint.

2014. dec. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

az ősszel leállított mocim áprilisban egy rugásra indult.altalában öt hónapot áll.


a benya évekig eláll gond nélkül. a láncfűrész benyája öt éve áll kannában, és egy rántásra indul, hasít mint a szél...

2014. dec. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Tény, hogy pár év után is megy vele a gép. De az erején lehet érezni.


Én teletankoltam a motorom, valamint kannákat. Szépen bekevertem és majd fél év alatt fogyott el. Az utolsó adaggal alig értem el a kútig, aztán tankolás után megtáltosodott a paripa a friss benzintől!


Egyébkét a fő problémát az okozza hogy a benzinben lévő adalékok megkötik a vizet a levegőből. Ezért van az hogy jobban rozsdál ott a benzintank ahol éri a benzin. És ezért "romlik" a benzin.



Most, hogy egyre olcsóbb a benzin tele tankolnád a motort mi? :D

(nyugi, én is ezt fogom csinálni még mielőtt megint drágább lesz)

2014. dec. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
Ha marad is benn annyit szoktam csinálni, hogy kicsit összerázom a tankban, aztán okés, esetleg ha nincs sok benne töltök rá, az úgy is felkeveri.
2014. dec. 19. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igazából van benne 10 liter. Még 3 liter férne bele. Kb legalabb 1 honapos a most bennelevő benzin. Akarok ráönteni 3 liter tiszta benzint mert sűrűkeveréket raktam bele. Aztán télen mikor lesz hó akkor indítanám be egyszer kétszer. Meg tavasszal.
2014. dec. 19. 05:27
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja sem lesz egy évszak alatt a benzinnek, régen rossz lenne.
2014. dec. 19. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!