Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan ápoljam az autógumit?

Hogyan ápoljam az autógumit?

Figyelt kérdés

2009-es évjáratú téligumin nagyon látszik az öregedés, de nem a gumi elfáradása. Egyszerűen csak kifehéredett.

Létezik valami gumiápoló, ami valamelyest visszahozza a fekete színt? Vagy csak kenjem le cipőbox-al?



2014. dec. 19. 08:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Cipőboxxal semmiképpen. Vegyél egy gyökérkefét és sikáld át vele a gumit, tiszta vízzel, majd öblítsd le. Utána szárítsd meg és gumiápoló spray-jel fújd le. Mondják hogy a szilikon az nem jó mert árt a guminak, nos én azzal csináltam évekkel ezelőtt és azt kell hogy mondjam kitűnő eredményt értem el. Még most is sokkal újabbnak néznek ki a gumik tőle, pedig már 8 év körüliek.
2014. dec. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Dörmögő ***** válasza:
Gumiápolót akár a tescoban is lehet venni, én is kb 400 forintért vettem egy ilyen kézi spriccelőset. Meg vagyok vele elégedve, visszaadja a gumi színét. Mégha nem is lesz olyan mint az új de akkor is nagyon sokat javít rajta.
2014. dec. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
5 éves téligumi amúgy állapottól függetlenül lassan csereérett
2014. dec. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

látszik az öregedés, de nem a gumi elfáradása.


hanem mi?

2014. dec. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

tavasszal leveszem a téli gumit, lemosom, és száradás után ecset segítségével bekenem glicerinnel(fél liter elég).

mielőtt a glicerint alaklmaztam volna, szilikonpasztát használtam.(vízszerelők használják)

gyönyörűek a gumik(felnin vannak eltéve)


ha jó márka, akkor a 2009-es gyártású(téli gumi) még nem repedezhet...

2014. dec. 20. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

@spricc2 Elfáradás, és öregedés között nagy különbség van. Gondolj csak arra, mit szoktak mondani az emberekre. Öreg ember nem vénember. Ugyan ezt el lehet mondani az autógumira is. Ami öreg, nem feltétlenül kopott/sérült/repedezett. A kondíciója remek a guminak. Mellesleg Continental. Valóban 5 év után már csereérett, de jövőre még szeretném használni, és utána cserélni. Meg hát ha valami hitvány kencét veszek, és tönkreteszem, akkor nem fogom sajnálni. Etalonnak jó lesz.


A glicerinről mér olvastam, és jónak is hangzik, de nem tudom honnan, miként szerezzem be? Azt olvastam hogy nem szabad az alufelninek érintkeznie glicerinnel, mert károsítja. Lemezfelnin van a téli, de a nyári alun, és azt is kezelném értelemszerűen.


Múltkoriban vettem egy gumiápolót egy bevásárlóközpontban, de mint kiderült rosszat választottam, mert vízben oldódik. Az első esőnél visszakapta a ronda kifehéredett színét a gumi. Ez csak tároláshoz való.

2014. dec. 20. 07:03
 7/8 anonim ***** válasza:
Szilikonnal fújd le. Ha ártana a guminak, sok ezer autós dobálta volna már el a gumit mert az tönkrement a szilikontól, de ilyesmiről meg nem lehet hallani.
2014. dec. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem kell ápolni.Tisztán kell csak tartani őket.Egyik gumiápoló sem ér semmit rájuk.A legjobb ápolás a tisztán tartásuk.
2022. febr. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!