Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri kétütemű Wartburgot...

Megéri kétütemű Wartburgot venni hétköznapi használatra? Mennyit eszik és bír-e menni az autópályán?

Figyelt kérdés

2014. dec. 23. 18:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hétköznapokra ne vegyél. 8-10 litert eszik. Az autópálya nagyon nem az ő világa.
2014. dec. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Hétköznapi használatra már rég nem jó a Wartburg. Sokkal jobb alternatívák vannak.
2014. dec. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én hosszú évekig jártam vele hétköznapi használatban. Hosszú távokon defenzív vezetéssel el lehet járni vele 7 literrel is, de ha csak városban használod rövid távokon, főleg télen hidegben, akkor a 10-et is jóízűen megeszi.

Autópályát is bírja, ha nem akarsz vele őrült módjára járni. Mivel 135km/h a hivatalos végsebessége, a 130-as tartós autópályás tempó nem való neki. De ha 100-110 körül tartod a max sebességet, azt simán bírja tartósan, de ilyenkor már nem 7-et fogyaszt, hanem többet.


Egyébként pedig egy egyszerű felépítésű, olcsó strapabíró autó, kimegy a világból is, ha karban van tartva. Én nagyon szerettem. :)

2014. dec. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Nekem sok Wb-om volt anno,én is nagyon szerettem,de csak max. a 90-es évek végéig bírták a strapát.

Manapság napi használatra kizárt.

Utángyártott szemét alkatrészek vannak csak hozzá.

Kevergetni kell az olajat minden tankolásnál,a jó minőségő 2T olaj sokba kerül.

Városban beköpködi a gyertyát,füstöl,rángat.Szabadonfutójuk ilyen öregen biztos rossz,állandóan kuplongolni kell,hogy ne rángasson a motorfék.

Autópálya max 100-al,de valószínűleg 2 nap után beáll a pályától.

Csörög,csapszeges,tűgörgős,főtengelyes,és minden bajuk van már.

Beázik mindenhol,esőben elmegy egy henger.

Havonta kuplungbowdencsere,6 hetente vízpumpacsere.

Fék gyenge,ledes óra csal,

tehát ne vegyél már Wartburgot.

2014. dec. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Buford Tannen ***** válasza:
Autópályára ne nagyon merészkedj fel vele,azon kívül használható.
2014. dec. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt, nagyon elavult jószág ma már. Egyszerű szerelni, de más előnye nincs, ha hajtod kajál annyit mint egy normális, rendes autó. Pályán én 110 - eket mentem annó, de szólt is mint egy zuhanóbombázó. Örökké szétesett a kormányváltó mechanizmusa, gondok voltak a szabadonfutóval, alapjárattal, állandóan szereltem. Passzív biztonság nulla, egy rakat szerszám, alkatrész mindig volt hátul, csak nosztalgiából éri meg, napi használatra nyűg. Akkor, 18 évesen első autónak jó volt, de a franc kínlódna vele ma.
2014. dec. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Első autóm volt (33F)

kormánnyal vigyázni kell, mert ha jól emlékszem a hardy tárcsa ha szétment, először a 3. fokozat váltásánál okozott gondokat (kormányváltósnál), aztán bizony elmehetett a kormány is.

Gyújtás ha gyári, akkor mindig gond volt vele.

Nekem kétszer szakadt ki a hátsó lengéscsillapító, és konkrétan kirohadt a padlólemez a gumi alatt, mert beázott.

Én örültem neki, szerettem, rajta tanultam vezetni.

2014. dec. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Debrecen-Eisenach oda-vissza minden gond nélkül. Benzint termelte befelé de a 110 km/h-át autópályán röhögve tudta, már nem használom napi szinten de azért hetente gurul 50-60 km-t. Én a váltóval, gyújtással nem tapasztaltam problémát soha. Rozsdamentes, nem rohad, nem hagyott cserben se engem, sem előtte nagyszüleimet, de mindig karba volt tartva, amúgy 73-as.
2015. ápr. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!