Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 206 tényleg nem...

Peugeot 206 tényleg nem húzhat BMW-t?

Figyelt kérdés
Haver van megáldva vele, hogy nem húzhat egy E39 525d kombit, mert 1.8 tonna. ez igaz?
2014. dec. 23. 20:48
 1/10 anonim ***** válasza:

ÖÖööö én nem értem a logikát - miért ne lenne szabad?


Alapvetően 2 fő szabály a vontatás kapcsán:


1., Össztömeg ne legyen több, mint 3,5 tonna

2., A vontató járműnél ne legyen nehezebb a vontatmány.


Ha utánfutón szeretné a kis pözsóval húzni a nagy vasat az ez esetben nem lehetséges.


Ellenben ha simán, kötéllel vontatnátok a kocsit akkor szerintem megengedett, mivel ennek feltétele, hogy a vonatott járműnek is megfelelően működjön az üzemi féke, így meg tudtok állni ha kell.

2014. dec. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom.



Elromlott gépjárművet, mezőgazdasági vontatót és lassú járművet vontatni csak olyan járművel szabad, amelynek tényleges súlya eléri a vontatott jármű tényleges súlyának a felét; ha azonban az üzemi fékberendezés romlott el, vontatásra csak olyan járművet szabad használni, amelynek tényleges súlya eléri a vontatott jármű tényleges súlyát.

2014. dec. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
van jogsid???????
2014. dec. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nekem nincs, de havernak van... Nem én vezetnék, csak vita tárgya volt.
2014. dec. 24. 02:13
 5/10 anonim ***** válasza:

Az ide vonatkozó szabályt már leírták, gyanítom a 206 több, mint egy tonna, így húzhatja.

Viszont azt ezért tegyük hozzá, hogy 2 tonnát huzigálni nem lesz elég egy 1.2-es motor. Legalábbis én nem küszködnék vele.

2014. dec. 24. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Törvény szerint húzhatja, de a kis 206-os nem fogja meghálálni, hogy egy ilyen dögöt kell húzzon.
2014. dec. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

...és még állítóag Németországból csak csudajó használtautókat lehet venni óccsóér'

Itt a szép példa (fogadok, hogy onnan újított).

Na de nem akarok szemétkedni, az előzőnek igaza van, nem rendelkezik a kresz arról, hogy mekkora tömegű járművel mekkora másikat lehet vontatni.

Nyugaton van már például autót vontató motorkerékpár

https://www.youtube.com/watch?v=g42oP7hUVTM

2014. dec. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ismét kezdődik a külföldi autót öccázé, de figyelmen kívül hagyom. NEM műszaki hiba áll a háttérben, ennyit mondhatok.
2014. dec. 24. 15:40
 9/10 anonim ***** válasza:

futón akarod húzni?

Simán kötéllel nem húzhatja, az biztos.

Milyen jogsival?

A pug 206 azt hiszem 1000kg-ot húzhat (1.4 benzin tuti. adattábla, stb)

Ergo egy 1800 kg-os autót nem.

Vontatni szintén olyan autót vontathatsz, aminek önsúlya eléri a vontatott jármú súlyának a felét.

Kötéllel cibálhatod, de a pug nem fog örülni neki :)

2014. dec. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
kicsit összekeveredtem bocs :)
2014. dec. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!