Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 10-20 millió forintért milyen...

10-20 millió forintért milyen autót ajánlotok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olyan sportkocsit szeretnék, aminek viszonylag alacsony a fenntartási költsége (nem kell várni a méregdrága import alkatrészekre), és azért megy is :) Nagyrészt német autópályán használnám, Hungaroringen, Rábaringen, stb. Köszönöm szépen előre is!
2014. dec. 25. 14:11
 1/4 Hegedus Csaba ***** válasza:
50%

Anélkül, hogy többet gondolkodtam volna rajta, azt tudom mondani, hogy esetleg egy Audi S3 vagy S4 vagy S5, esetleg VW Golf R32, Nissan 350Z vagy 370Z. Most jön ki az új Honda Civic Type R is közel 300 lóerővel, az is bitangul megy, de sajnos csak első kerekes. Bár inkább azt ajánlom, hogy német gyártmányt nézelődj, ahhoz viszonylag sok alkatrészt találni itthon is. A fent említett Audi S kategóriából választanék valamit, nekem az S4 a kedvencem. Quattro hajtás, 4.2-es turbómotor (márha az újabbat veszed), mennek, mint a meszes, és emellett rohadtul stílusosak is.

Nézelődj itt, hátha találsz valamit: [link]

2014. dec. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem azért, de százszor jobban jársz, ha veszel egy 10M-ért egy kényelmes pálya autót amivel közlekedsz - így az tartós és megbízható lesz alacsony fogyasztással és fenntartási költségekkel. Pl. egy új dízel A4 még ki is jön ennyiből, 150, tempomat oszt' helló. első 200,000 km-ig 0 ft-os lesz.

A maradék pénzt pedig elköltöd egy IGAZI épített versenyautóra, legyen az drift, rally vagy pályaautó.

[link]

[link]


Ugyanis egy versenyzésre használt gép fenntartása sosem lesz olcsó, ha használod. Ha meg egy utcai autót akarsz használni a forgalomban akkor egy csomó műszaki feltételnek meg kell felelnie, az sem árt ha kényelmes... Egyszóval totális kompromisszum.

2014. dec. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az S-es Audik nem sportautók, a Golf pedig végképp nem, akármilyen motor is van benne, ne keverjük őket ide! Az S-osztályú Mercedesben is van V8/V12 motor sokszáz lőerővel, mégsem lesz tőle sportautó.

Ennyiért lehet kapni Toyota GT86/Subaru BRZ párost, Alfa 4C-t, esetleg EVO X-et. Ha nagyon a németek felé kacsingatsz, akkor talán BMW 1M/M3, de a brit sportautók is megérnek egy misét - az újabb, Toyota motoros Lotusokra talán illik a leírás, de a többi alkatrészre elég nehéz szervízkörnyezetet találni belföldön és Evora méret alatt nem igazán kényelmes közúti használatra (bár az is elég szűkös).

2014. dec. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A német autópályán nem rendszeresen használnám, hanem csak ritkán, üvegelni rajta amikor nincsenek sokan. Az Evora-t néztem én is, inkább az alacsony tömegű sportkocsikat részesíteném előnyben. Az Elise szerintem viszonylag nem túl erős, és most nincs is itthon eladó belőle. Evora viszont van 15 misiért [link] . Tudom hogy kényelmetlen, zajos, de ha kényelemre vágynék vennék egy masszázsfotelt.
2014. dec. 25. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!