Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha nincs még semmilyen motoros...

Ha nincs még semmilyen motoros jogsim, akkor nehéz lesz az A1-es jogosítványt letenni?

Figyelt kérdés

Mivel 15 éves vagyok, nem szeretném az AM-et letenni, csak az A1-est jövőre. Szerintetek ha semmi tapasztalat nélkül megyek A1-esre akkor mennyivel lesz nehezebb nekem, mint ha az AM-re mennék?


Illetve az A1-es jogsival mehetek már országútra?


2014. dec. 25. 19:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én AK-t csináltam úgy, hogy előtte még lényegében nem ültem motoron. Érdemes előtte sokat biciklizni :)

Nem nehéz, csak szólj az oktatónak, hogy mi a helyzet. Ő tudni fogja a továbbiakat, például én első órán csak a helyből indulást gyakoroltam.

2014. dec. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Országútra mehetsz A1 jogosítvánnyal. Autópályára és gyorsforgalmi utakra is felmehetsz, ha A1 kategóriás motorod van.
2014. dec. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Rendben köszi a válaszokat! :)

Csak olvastam olyanokat hogy nehéz úgy egy A1-es jogsit letenni, hogy előtte nem motoroztál még. Ez nekem ijesztően hangzott.:D De biciklizni rendszeresen szoktam, azzal nincs baj.:D

2014. dec. 25. 19:59
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Keress vicces videókat a youtube-on, ott meglátod, milyen az, ha valaki először próbál motort vezetni. :)


Meg kell tanulni a motorkerékpár vezetését, főleg a kuplung/váltás szokott elsőre nehéz lenni.


Mivel mindkét kezed/lábad használod valamire, hasonlóan az autóhoz, általában eltart egy darabig, míg megtanulsz elindulni. Talán ez a legnehezebb.


Az oktatód azonban tudni fogja, hogy mit mikor hogyan, emiatt különösebben ne aggódj. Összetörni pedig az ő motorját fogod. :)


Akkor van szerencséd, ha van automata váltós robogó, amin eleinte tudsz gyakorolni, azon megtanulhatod a haladást, kanyarodást, megállást, és ha már megy, akkor csak a kuplung/váltó megtanulása kell, ami már nem lesz nehéz.

2014. dec. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell félni a manuálistól. Én egy 250-esen kezdtem a tanfolyamot, de mivel egyszerűen fel volt építve a tananyag, nem volt kihívás. Váltóssal csak az elindulásnál kell vigyázni, hogy ne fulladj le, utána már semmiség.


Amit viszont nekem nem mondtak el, pedig iszonyatosan alap:

1 - a motor _mindig_ oda megy ahova nézel (ez autóra is igaz). Ezért, ha valamit el akarsz kerülni (pl kátyú), soha ne nézzél rá.

2 - mindig távoli pontot nézzél, ne a motor előtti pár métert. A szemed a közeli akadályokat akkor is könnyen felismeri, ha nem rá fókuszálsz, viszont, ha közelre fókuszálsz, a távolit már nem látod.

3 - sajátítsd el az ellenkormányzást, mert ez az egyetlen módja a motor irányításának.

4 - kanyarodás közben ne nyúlj az első fékhez. Ha túl gyorsnak érzed, a hátsóval óvatosan lehet lassítani. Hirtelen fékezést kanyarban semmilyen körülmények között ne tegyél.

5 - kanyarodás közben soha ne szakítsad meg a hajtásláncot (ne húzd be a kuplungot), mert lassú tempónál rögtön bedől a motor. Nagyobb sebességnél is a stabil gáz a legjobb kanyarodáshoz.


Még lehetne folytatni ezt a sort, de azt hiszem most ennyiben hagyom. Cserében _erősen_ ajánlom, hogy amint megvan a jogsi, menjél el vezetéstechnikai képzésre (majd utána évente egyszer). Ne félj, nem fognak kinevetni, ha bénázol.

2014. dec. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi a válaszokat! :) (Főleg a tanácsokat.)

Én eléggé előre terveztem, mert egy enduro-t szeretnék vezetni majd. Egyébként ha normális oktatót fogok ki, aki segít az alapoktól, akkor sikerülhet elsőre a jogsi letétel, nem? Mert ha a forgalomba már mehetünk akkor onnan én könnyűnek láttam első látásra.


( Ezt a videót láttam: https://www.youtube.com/watch?v=UcZxssjFrR0 )

2014. dec. 26. 11:40
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne feledd, hogy előbb a kreszt kell megtanulni.


Ez van akinek könnyű, van akinek nehéz.


Ha pedig túl vagy rajta és kint vagy a forgalomban, ezt alkalmazni is kell majd - ez megint csak nem egyszerű, különösen vizsgán, ahol minden egyes mozdulatodat figyelik. De azért nem is lehetetlen.

2014. dec. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát idáig csak biciklivel alkalmaztam a KRESZ-t. De remélem ha logikusan gondolkodok akkor érteni fogom a Kreszt.
2014. dec. 26. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!