Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megbüntettek a VIII. kerületbe...

Megbüntettek a VIII. kerületben, mert nem volt érvényes parkolójegyem. Csak szerintem nem kellene befizetnem a bírságot?

Figyelt kérdés

Nemrég szombaton is munkanap volt, és a VIII. kerületben parkoltam le. Tudtam, hogy munkanap lévén fizetnem kell. Az automata azonban nem vette be az aprókat. Próbáltam sms-en indítani parkolást, de arra sem kaptam választ. Siettem, így gondoltam, hogy nem lett át állítva a masina, de nem volt több időm ezzel foglalkozni.

Amikor visszamentem később, a kis zöld csomag már megérkezett. Megint odamentem az automatához, és továbbra sem vette be a 200as érmémet. Aztán találomra kipróbáltam egy 100assal is, és azt bevette. Vagyis csak a 200-ast nem akarta, pedig fel volt tüntetve, hogy elvileg azzal is lehet fizetni.

Mivel még volt dolgom a környéken bevágtam a zöldséget az ülésre és tovább álltam, mondván ennél jobban már nem fognak megbüntetni.

XD Tévedtem. Fél óra múlva kaptam még egyet.(Egy másik azonosítójú parkolóőrtől) Kár, hogy nem sikerült elkapnom egyik parkolóőrt sem, mert lett volna pár kérdésem.

Az sms-es fizetést én szúrtam el mert dual sim-es telefonról nem a szolgáltatónak megfelelő számra küldtem a parkolás indítást.

Írtam emailt a pótdíjazással foglalkozó ügyfélszolgálatra,, hogy töröljék a bírságot, mert nem működött az automata megfelelően, de nem válaszoltak, és már eltelt 2 hét.

Kérdéseim:

-Mivel nem működött az automata(videoval tudom igazolni, hogy nem veszi be a 200-ast) szerintetek jogos kérés, hogy töröljék a bírságot?

-Megbírságolhatnak 2x egymás után?(úgy hogy közben nem jó az automata)



2014. dec. 27. 17:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Csak te érzed. Mindenben te hibáztál.
2014. dec. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Mindenben én hibáztam?

Kötelező, hogy legyen telefonom, hogy ha nem működik az automata akkor tudjak telefonnal is fizetni? Nem.


Ha nem veszi be a 200-as érmémet az automata akkor próbálkozzak egy 100assal? Ha az se jó akkor egy 50-essel, és így tovább? Nem. Nem fogom befizetni a parkolási díjat 5 forintosokban, csak azért mert esetleg a gép csak azt veszi be. A fővárosi fizetős parkolókat üzemeltető cégeknek az a feladata, hogy pénzt hajtsanak be. Ebben az is benne van, hogy az automatáik üzem képesek, és rendeltetésszerűen működnek.

2014. dec. 27. 18:04
 3/12 Vizéli László ***** válasza:
13%
Valamelyik nap nem azt mondták a híradóba hogy az ünnepek miatt ingyenes Pesten a parkolás? Vagy az csak a belvárosra igaz?
2014. dec. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
2 hete volt 13-án az eset a belvárosban, akkor még nem volt ingyenes. Bár szerintem mostanában sem, én 23án is fizettem még a belvárosban.
2014. dec. 27. 18:07
 5/12 A kérdező kommentje:

5ösnek: A számlaszámomat és jelszavamat ne küldjem el?

6-nak: Köszönöm a kedves hozzáállást, nem is reagálnék rá, csak annyit, hogy nincs többmilliós autóm, és nem azon igyekeztem korán reggel, hogy kikerüljem a fizetést, hanem azon, hogy a lehető leghamarabb tudjak fizetni, és ne késsek el a találkozómról.

2014. dec. 27. 18:40
 6/12 anonim ***** válasza:
46%

Az mindegy, hogy te nem tudtál jegyet váltani. Ha nem tudsz, nem kell parkolni...


Az automata működött. Mi van ha nincs apród? Akkor ez a kifogás, hogy a papírpénzt nem veszi be? Minden érme más, sérült stb, nem vesz be mindent.


Nem kötelező a telefon, de ha nem váltasz jegyet nincs parkolás. Autóval sem kötelező menni.

2014. dec. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem fizesd be. Engem máshol bűntettek meg, nem fizettem - engem is olyanért bűntettek meg, amiről nem tehettem -, gondoltam úgyis elévül. Aztán jóval később a többszöröséről kaptam csekket és egy levelet, ha nem fizetek küldik a végrehajtót (pár 10 000-es bírságra nőtt a pár 100 Ft-os nem fizetés). Az több helyen előfordul, hogy nem veszi be az automata a 200-ast.
2014. dec. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%

Egy módon tudsz védekezni, ha nem működött a parkoló automata. Mert az az elsődleges jegyváltó. A telefon az csak "+" lehetőség.


De ha az automata más érmét bevett akkor megvolt a feltétel a parkolásra. Apróval kell menni, ez sajnos ilyen.


De ha nem fizeted be és vársz az a legrosszabb, majd egyszer jön a végrehajtás.


Menj be a panaszirodájukba. Ha szerencséd van felezik az összeget, hasonló már volt nekem is, csak akkor a jegyem a padlóra esett le és nem tudták leolvasni. Bemutattam és feleztek.


Valamennyire hibás vagy, mert más érmével is meg kellett volna próbálni, mert a parkolótársaság ahány különböző érme, annyi "módon" biztosítja a jegyvételt.

2014. dec. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Kötelező, hogy legyen telefonom, hogy ha nem működik az automata akkor tudjak telefonnal is fizetni? Nem."


Nem kötelező, de parkolni se kötelező!

:)


Az is jogos,hogy 23.-án fizettél a parkolásért, mert 24.-étől ingyenes.


A parkolóóra a díjmentes időszakban is beveszi a pénzt, csak épp a díjköteles idő kezdetétől adja a jegyet: jelen esetben ha bedobsz némi aprót, akkor január 5.-e 8 órától szóló jegyet kapsz. Szóval nem azért nem veszi be a pénzt, mert díjmentes időszak van. Ilyenkor az a házi szabály, hogy keresni kell másik - működő - órát.


"-Megbírságolhatnak 2x egymás után?(úgy hogy közben nem jó az automata)"


Igen, főként hogy nem is ugyanazon a helyen álltál, de ha egy helyben állsz egész nap, akkor a parkolóőr óránként rá fog tenni egy-egy csomagot, mert megteheti! Az óra pedig működött, mint leírtad.


Az SMS-re pedig figyelni kell, letöltöd valamelyik appot, és nem kell gondolkozni, csak nyomni a gombot.


Ha pedig csomagot kapsz, akkor Budapesten eltörlik a pótdíjat, ha 5 percen belül váltasz egy jegyet vagy küldesz SMS-t, csak fel kell hívni az ügyfélszolgálatot. A szám rajta van a kapott papíron. Ha normális hangnemben beszélsz velük, akkor készségesek, nekem már nem egy pótdíjat töröltek, sőt akkor is eltörölték, amikor tévedésből más rendszámot írtam az SMS-be.

2014. dec. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm MINDENKINEK a válaszokat.

Egyébként több 200-ast is kipróbáltam, és egyiket se vette be. Az pedig, hogy csak a 200as érmével van baja, akkor derült ki amikor végeztem minden ügyemmel, és mentem volna el, erre látom, hogy valaki nagyban használja az automatát, és neki működik. Ekkor mentem oda, és próbáltam ki más érmével is.

Az eset után azonnal írtam egy email az ügyfélszolgálatnak, de semmit sem reagáltak a mai napig.(eltelt 14 nap) És 100%, hogy jó címre küldetem. Erre milyen kifogásuk lehet? Mármint arra, hogy nem válaszoltak eddig?

2014. dec. 27. 19:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!