Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki a hibás? Az úttesten...

Jocipocikamáté kérdése:

Ki a hibás? Az úttesten haladva felkszltm a lekanyarodáshoz balra az utcba. Irt jelezve a felezővonalhoz húzodtam.

Figyelt kérdés

majd 1x belepillantva a vissza pill. ba (látván a mögöttem is indexel) a szemben érkezőt is felmértem hogy megfelelő távban van így a lekanyarodást megkezdtm.

Mikor az autóval kanyarodtam a mögöttem jövő közben kielőzött és belém jött. Mind ez egy pillanat alatt. Szerintetek ki követte el a hibát? Ez elég zűrös most.


2014. dec. 28. 09:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Zűrös, de többnyire az a hibás, aki hátulról megy bele az előtte haladóba. Ha a mögötted lévő előzni akart, nem tartotta be az előzésre vonatkozó feltételeket. Látatlanban ez a véleményem. Aki beléd szaladt, nyilván azt fogja mondani, hogy nem engedted előzni. Hívtatok rendőrt?
2014. dec. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Dörmögő ***** válasza:

Ha időben indexeltél balra akkor nem kezdhetett volna az előzésedbe.

Abban az esetben ha ő már előzésbe kezdett, és te utána tetted ki az indexet és kezdtél kanyarodni akkor már te vagy a hibás.

2014. dec. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hívtunk rendőrt is mer egyikünk sem ismer el hogy hibás volt. Mindketten egyedül voltunk tanúk nincsenek
2014. dec. 28. 10:02
 4/9 anonim ***** válasza:
Az a hibás, aki később indexelt, de általában az előzőnek ad igazat, mert nagyobb sebességgel megy és kevésbé tud megállni. Vagyis ha előbb indexelt, akkor te vagy a hibás, ha nem tudod bizonyítani, hogy te indexeltél előbb, valszeg akkor is téged fognak hibásnak kihozni (nekem volt hasonló balesetem, ott a csávó indexelés nélkül vágott be elém balra előzés közben, azért tudom kb).
2014. dec. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Dörmögő ***** válasza:
És a rendőr mit mondott?
2014. dec. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom a megfelelő időben raktam ki az irányjelzőt...de mi a helyzet ha egyszerre jeleztük az irányunkat és én is csak azt feltételeztem abban a pillanatban hogy majd ő is abba az utcába fordul le ahova én is...
2014. dec. 28. 10:15
 7/9 A kérdező kommentje:
Annyit mondott a rendőrség hogy majd a szakértők meg állapítják
2014. dec. 28. 10:24
 8/9 anonim ***** válasza:
Feltételezésekre hagyatkozva nem lehet közlekedni! Neked meg kellett volna győződnöd arról, hogy a mögötted jövő milyen szándékkal indexel. Ha ezt így elmondtad a rendőröknek, akkor te leszel a hibás és úgy tűnik valóban te voltál.
2014. dec. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha te irányjeleztél és ő akkor még nem kezdte meg az előzésedet, akkor ő a hibás.


Egyébként útkereszteződésben TILOS az előzés!:-) KIVÉVE, ha volt előtte kint tábla, hogy ti haladtatok a kiemelt útvonalon, vagy eleve főútvonalon voltatok.


Általában kisebb kereszteződésnél nincs ilyen, így ott eleve tilos az előzés.

2014. dec. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!