Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Adott megint a vento-m (1.9...

Adott megint a vento-m (1.9 TD 1997 AAZ 75ló) A váltó olajat hol tudom beleönteni? Illetve az alapjáratot hol tudom változtatni rajta?

Figyelt kérdés
A váltó olajnál én legalábbis kizártnak tartom hogy felül annál a zöld "lyuknál" kell beönteni mert ha kiveszem a dugaszt akkor látom a kuplung tárcsát és ha ott öntöm be akkor megint csúszni fog viszont máshol meg nem látok alkalmas helyet. Az alapjárati motorral meg úgy jártam hogy az adagoló előtt van egy hosszúkás rúd, azt tekertem és az alapjárat lejjebb is ment csak mikor másodszorra indítottam vissza is állt 1100 körülire az alapjárat. Arról a rúdról meg azt olvastam hogy az csak egy rezgés csillapító.

2014. dec. 28. 09:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez most egy ünnepi poénos kérdés, vagy tényleg ráöntötted a kuplungra az olajat? Egyébként a váltó bal oldalán van a szintjelző csavar, ott kell pumpával betölteni. Az alapjárathoz meg keress egy hosszú lekontrázott hernyócsavart az adagoló oldalán. Húzd meg a gázkart és látni fogod melyik csavar ütközteti meg visszatéréskor.
2014. dec. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Amúgy nem, nem öntöttem rá az olajat nem akarok kuplungot cserélni újra, mert most lett cserélve pont csúszás miatt, elégé drága mulatság :(
2014. dec. 28. 10:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Oké, így már értem! Elsőre, az jött le a kérdésedből, hogy egyszer már beleöntötted oda és ezért csúszott :)
2014. dec. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem annyira bátor nem voltam még hogy ráöntsem :)

Köszi szépen mégegyszer! :)

2014. dec. 28. 10:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Dízelen nincs ilyen hogy "alapjárati motor". Fontos egyébként hogy először olvass, kérdezz mielőtt tekergetnél bármit. A váltónak az oldalán szokott lenni csavar amin az olajat be lehet önteni és egyúttal a szintet is meghatározza hogy meddig kell (lehet) önteni. A váltó az a váltóharang után kezdődik, a harangba ne öntsél semmit mert ott a kulpung lakik.
2014. dec. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! Hát igen eddig amiket csináltam és kocsim volt az mind benzines volt :/ egyébként ezt az alapjárati motort úgy hallottam egy állítólag szerelő távoli ismerősömtől hogyha ugrál a fordulatszám mérő vagy túl nagy az alapjárat akkor az alapjárati motor a ludas.. de akkor meg van miért nem találtam meg :)
2014. dec. 28. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!