Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eltűnik az autómból a hűtőfoly...

Eltűnik az autómból a hűtőfolyadék. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Sziasztok, ma reggel szólt rám egyik ismerősöm, hogy az autóval miután távoztam tőlük, folyadékot látott, kb féllitert. Itthon át is néztem, egyből látszódott, hogy a hűtőfolyadék hiányzik a tartályból, majdnem üres. Benéztem az autó alá, és láttam hogy ott is található egy kisebb tócsa. Megnéztem, tiszta hűtőfolyadék volt. Viszont ami elkezdett aggasztani, hogy nem rég volt az olaj cserélve, amikor is be lett a szint állítva. MOst viszont hogy néztem, a szint emelkedett. Ez ugyebár hengerfejtömítésre utalna. Viszont akkor hogy lehet egyszerre az autó aalatt is folyadék? Hol lehet a gyökérpobléma? Az nem megoldás hogy utántöltögetem a folyadékszintet, viszont mennem kell az autóval. Történhet így bármi baj vele?

2014. dec. 28. 16:00
 1/9 A kérdező kommentje:
Az autó márkája Passat 1.9 TDI, bár nem tudom hogy ez segít e
2014. dec. 28. 16:02
 2/9 anonim ***** válasza:
Megkeresed hol lyukas vagy ereszt. Máshogy nem tudunk segíteni.
2014. dec. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ezt megkeresem. de hogy lehet egyszerre hogy nő az olajszintem, és folyik az autó alá a hűtőfolyadék?
2014. dec. 28. 16:47
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha nő az olajszinted a víztől akkor hamarosan besütöd a motort,ha így hajtod.
2014. dec. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez két különböző hibára utaló jel, csak egyszerre jött elő. A karterbe kerülő víz ocsmány állagúvá és színűvé teszi az olajat és hamar hazavágja az egész motort. Egyébként az olajszint emelkedhet a kopott henger és gyűrűk mellett lejutó üzemanyagtól is. Ekkor a motorolaj színe nem változik csak elkezd hígulni. A kívülről csöpögő fagyállónak kívül kell keresni az okát.
2014. dec. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igazad lehet, köszönöm. Azt tapasztaltam, hogy sokkal hígabb az állaga, viszont a színe nem változik, marad a "gyünyörűszép" átláthatatlan fekete. Hogy orvosolható ez a probléma?
2014. dec. 28. 17:46
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért ilyenkor már egyéb jeleknek is mutatkozni kellene, mert ez már erősen elkopott motorra szokott utalni. Pl. hidegben nehezen indulás, fekete, vagy éppen szürkéskék füstölés, egyre gyengülő (főleg alacsony fordulaton) motor. Ennek az orvoslása minimum egy gyűrűzés, rosszabb esetben motorgenerál, vagy alternatívaként motorcsere egy jó bontottra. Egy kompressziómérésből már általában lehet következtetni a motor állapotára.
2014. dec. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy ennyire komoly lenne a probléma :) Semmi jel nincs egyébként, minden a megszokott, a leírtakon kívül. Holnap átnézem a hűtőfolyadék rendszert, hol ereszthet. A másik problémával pedig szerelőhöz fordulok, az lesz a legjobb megoldás. Köszönöm a segítséget
2014. dec. 28. 18:46
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor nézzük a legszimpatikusabb oldalát a dolognak, lehet, hogy csak egy kicsit ferdén állt az autó, azért tűnt többnek az olajszint :)
2014. dec. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!