Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Borsod megyéből Hegyeshalomig,...

Borsod megyéből Hegyeshalomig, hány megyei matricát kell vennem? Minden megyében amit érintek?

Figyelt kérdés

Borsodban lakom, németben dolgozom. 3-án megyek ki és gondolom ezen a szakaszon hogy átérjek a határon minden megyében matricát kell vennem? Úgy érzem nekem ez nem éri meg, 10 naposat szoktam venni 2 havonta jövök haza csak...

valaki leírná hogy is lesz ez? Köszi


2014. dec. 29. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy megmaradnak az eddigi matricák, a megyei matrica csak egy új lehetőség annak, akinek így kedvezőbb.
2014. dec. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem szűnnek meg az eddig volt matricák. Pl. aki mindenhová jár az országon belül, nem kell 19 megyeit vennie 95 ezer forintért. A tíznapost ugyanúgy használhatod, mint eddig.

A rendelet még nem jelent meg, egyelőre matricát sem kapni.

2014. dec. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, ahány megyét érintesz, annyi matrica. Borsod - Heves - Pest - Fejér - Komárom-Eszergom - Győr-Moson-Sopron.

6 megye, 30.000 Ft egy évre. Ha két havonta jössz haza, és kevesebb mint 10 napra, akkor 6 db 10 napos 17850 Ft.

2014. dec. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Akkor 10 naposat ugyanúgy vehetek mint eddig és ugyanúgy érvényes?

mert akkor nem is érint a dolog, megveszem azt mint eddig. Én úgy értelmeztem, hogy vagy megveszem az egyéves matricát és mehetek vele bárhova, vagy megyénként veszem meg ha nem akarok egy éves venni. De akkor félre értettem.

Szóval akkor a megyei azoknak jó akik egy vagy két megyén belül utaznak pl. napi szinten?

2014. dec. 29. 21:09
 5/7 anonim ***** válasza:
1 db 10 naposat vegyél. Az elég.
2014. dec. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem értetted félre.

Minden eddig is létező útdíj marad. Vehetsz éves matricát, mint eddig, vehet tíznaposat, mint eddig stb. Ezek az egész országra érvényesek.

A megyei annyiban más, mint az éves, hogy csak a megyén belül érvényes.

2014. dec. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ok, köszi, minden világos :)
2014. dec. 30. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!