Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 95-ös 2,5 diesel Ford Transit...

95-ös 2,5 diesel Ford Transit hol van gyújtás, hol nincs. Mi lehet a gond? (többi lent)

Figyelt kérdés
Lámpák működnek a kocsiban, Tegnap vettem bele két új akksit. Az önindító kipörgeti a motort, csak gyújtás nincs, ilyenkor nem is indul. Ha éppen sikerül gyujtást kapcsolni, azonnal pöccre indul.

2014. dec. 30. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:
A gond ott kezdődik hogy a dieselben nincs is alapból gyújtás. Az összenyomott, ezáltal felhevült levegőbe beporlasztott üzemanyag saját magától lobban be. Nálad max az lehet hogy üzemanyagot nem kap a motor. Nézd meg első körben az üzemanyagszűrőt. Ha abban nincs üzemanyag akkor a tank van eldugulva. Ezekben a hidegekben a gázolajhoz már adalék kell hogy ne dermedjen meg. Nem tudom hogy mikor tankoltál, a kutak november elejétől tesznek bele adalékot minden évben.
2014. dec. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Amikor elfordítom a kulcsot, úgy nincs gyujtás. Tehát sem fényszóró sem index stb...
2014. dec. 30. 10:28
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem is indítom a motort.
2014. dec. 30. 10:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkro én többet nem tudok segíteni, mivel az autóvillamossági szereléshez nem értek. De gyanítom hogy az lehet a baj hogy álló helyzetben egy mágnesszelep elzárja az üzemanyag útját, így lehet leállítani a dieseleket. Ha nincs "gyújtásod", de az önindító teker akkor valószínűleg ez a mágnesszelep nem kap áramot, így nem kap a motor üzemanyagot.
2014. dec. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Esetleg nézd át a biztosítékokat.
2014. dec. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!