Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson első teleszkópba az...

Simson első teleszkópba az olajat hol tudom betölteni?

Figyelt kérdés
2014. dec. 30. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod szétszedni, akkor a szár tetején lévő furatokon egy fecskendővel óvatosan be tudod nyomni. 34 köbcentiméter kell bele száranként, de 50-nél ne legyen több, mert akkor felül kiköpködi.
2014. dec. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem a csavarok helyén ugye?
2014. dec. 30. 19:53
 3/7 Simson S51N ***** válasza:

Hogy érthetőbb legyen:


Valóban 34 cm3 (0,3dl) hidraulika (lengéscsillapító) olaj kell bele, amit a felső szárak végén található kis furatokon lassan bejuttathatsz egy fecskendővel. Nem kell a felső csavart kiszedni.


Én még is azt javaslom, hogy ha csinálunk valamit, akkor azt úgy csináljuk, hogy egy jó ideig ne kelljen ismét elvégeznünk a munkát csak azért mert valamit nem kellő alázattal végeztünk el.


Szerezzünk be 2 darab új 30x40x7 -es szimeringet egy csapágyboltból. 1000 Forintból megússzuk.

Kell még 2 darab 6-os O-gyűrű és természetesen egy flakon (1 liter több évig elég lesz) lengéscsillapító olajat.


Az alábbi videó segíteni fog a teleszkóp szétszedésében és összerakásában. Természetesen a szimeringet és a teleszkóppálca alján lévő tömítő O-gyűrűt cseréljük, és mielőtt a két teleszkópfelet egymásba raknánk beletölthetjük az olajat. Figyelj oda hogy a pálca alján lévő csavart tedd a helyére és az anyát húzd meg, különben az olaj alul kifolyik. Ajánlott fecskendővel feltölteni, mert akkor pontosan annyi kerül bele mint amennyi kell. Aki akarja cserélheti még a rugót erősebbre. Nekem pl az új rugó kb 3 centivel volt hosszabb a réginél, így mér nehezebben üt fel az eleje.


Jó munkát!


https://www.youtube.com/watch?v=Y6_U_JFz84E

2014. dec. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Simson S51N ***** válasza:
Azt kifelejtettem hogy szétszerelés után természetesen a régi olajat kiöntjük egy flakonba amit ingyen leadhatunk egy benzinkúton, és minden alkatrészt elmosunk benzinben vagy gázolajban, majd gondos szárítás után elkezdhetjük az összeszerelést.
2014. dec. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen végre egy érthető korrekt dolog ezzel kapcsolatban mert ezen kívül semmit sehol nem találtam. esetleg a több olaj keményít rajta vagy felesleges mert úgyi kifolyik? (szimering és ó gyűrű csere megtörtént kb 800 ftot fizettem a kettőért) :)
2015. jan. 2. 15:16
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem, a több olaj nem keményít semmit, mert a Simson elő telója nem csillapított, csak a felütközést teszi lágyabbá a benne lévő olaj. Én nem hidraulikaolajat teszek bele mert az nagyon folyós és úgy csattog a teló tőle mintha semmi nem lenne benne. Én sűrűbb sebességváltóolajat teszek bele az már érezhetően megnehezíti a felütődést, és többet mint 34 köbcenti. Még akár 1 dl-t (100 köbcenti) is bele lehet tenni, de többet ne, mert az ember a tankon és a gatyáján látja viszont a felesleget.
2015. jan. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Simson S51N ***** válasza:
Ha rám hallgatsz, pontosan annyit raksz bele amennyit előírtak, máskülönben szuszogni, csömcsögni fog a teló.
2015. jan. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!