Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swiftbe utólagos...

Suzuki Swiftbe utólagos fordulatszámmérő beszerelése lehetséges?

Figyelt kérdés
2001-es Swift, 993cm3-s motorral, gyárilag nincs benne fordulatszámmérő. Lehetséges beépíteni? Ha igen, hogyan, bonyolult?

2014. dec. 31. 17:39
 1/8 anonim ***** válasza:
bontóba bemész és veszel egy olyan 1.0 swift műszerfalat amibe már van fordulatmérő. az 1.3 és 1.6 nem jó! egy maszek szaki meg pár ezerért beszereli neked.
2014. dec. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! A beszerelésről: műbizonylat nem kell hozzá? Mert ha nem, akkor jól gondolom, hogy annyiból áll a szerelés, hogy a régi csavarjait kicsavarom, kipattintom a helyéről a műszerfalat, lehúzom róla a kábelt, rádugom az újra és becsavarom. Vagy ennél azért komplikáltabb? Bízzam szerelőre inkább? Nem a pénz miatt, hanem szeretek mindent magam csinálni :)
2014. dec. 31. 18:58
 3/8 A kérdező kommentje:
Meg nyilván először leszedem a km óra spirálját, ez kimaradt az előbb...
2014. dec. 31. 19:08
 4/8 anonim ***** válasza:

műbizonylat nem kell.

a beszerelés kb. úgy zajlik ahogy magad is leírtad. de én inkább profira bíztam.

+2 dolog ami még eszembe jutott. ilyenkor hidegbe macerás a dolog, mert vagy a kezdet vagy a műszerfal egységet könnyen megsértheted. a másik, ha már úgy is kiszeded, az új műszerfalba cserélj égőket. a régiek nem tudni meddig bírják, és ha már amúgy is szét van szedve, az a pár száz ft plusz költség és 5perc szerelési idő már nem sok érte, mint hogy megint újból kezdd az egészet.

2014. dec. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát jó, lehet, hogy én is inkább profira bízom majd. Az égőcsere jó ötlet. Egyébként a km számláló akkor azt az értéket fogja mutatni, amit az "új" műszeregység előző tulaja belepakolt?
2014. dec. 31. 20:41
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyébként köszi a segítséget! :)
2014. dec. 31. 20:41
 7/8 anonim ***** válasza:

Háát nem tudom...

Fordulatszámmérőről volt szó, az nem úgy megy, hogy ezt ki, azt be, oszt jónapot...

2015. jan. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fordulatszámmérős órára írta azt kedves UTOLSÓ! és mivel van gyárilag fordulatszámmérős kilométerórás müszerfal egység ezért ez univerzálisnak mondható típuson belül. Mivel GL be például nincs de GLX felszereltségbe van. Ezért a GL be is megvan a fordulatszámmérő kivezetése csak épp a fordulatszámmérő nincs a sebességmérő óra mellett. Ezért igen csak annyi, hogy ezt ki és a másikat be. Nyilván nem egy külső fordulatszámmérőről volt szó amit komolyabb gépekbe tesznek.
2018. jan. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!