Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kell betolni egy kocsit?

Hogy kell betolni egy kocsit?

Figyelt kérdés
annyit tudok hogy kettesbe kell tenni és ha gurul a kocsi akkor felengedni a kuplungot. Leugrani vagy szépen felengedni? Kell közbe kulccsal is indítani vagy magától a tolástól indul majd el?
2015. jan. 2. 14:02
 1/10 anonim válasza:

"Amikor az akkumulátor túlságosan lemerül ahhoz, hogy beindítsa a motort, betolassál in­dulhat útnak. Az automata sebességváltós kocsikat nem lehet betolni.



Szerezzen segítőket, akik megtolják hátul­ról a kocsit - ne tolják oldalról az ajtótartó váznak vagy a kilincseknek támaszkodva, mert ezek nem nyújtanak elég szilárd fogást, és az illetők a hátsó kerekek alá eshetnek.


Sík felületre vagy enyhe lejtőre tolja a ko­csit, és állítsa egyenesbe az első kerekeket. Nyomja le a kuplungot, tegye a váltót kettes sebességbe és kapcsolja be a gyújtást.


Amikor a segítők kellő sebességre gyorsí­tották a guruló kocsit, vegye le a lábát a kup­lungról. Amint beindul a motor, gyorsan nyomja le a kuplungot, állítsa üresbe a sebes­ségváltót és adjon gázt. Az első adandó alka­lommal töltse fel az akkumulátort." forrás: [link]

2015. jan. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Mindenki szentírásnak veszi,hogy "kettesbe kell tenni".

Miért kéne? Hogy lefejeld a kormányt?

Futárként rengetegszer pöccintem be 3.fokozatban,akksi kímélés céljából...

2015. jan. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Inkább keríteni kell egy autóst, aki vállalkozik az autó "bebikázására", ehhez persze kell egy "bikázó kábel" is.
2015. jan. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Üresbe teszed, GYÚJTÁST RÁADOD, megtoljátok, majd mikor már elég nagy a sebesség kettesbe (vagy pár autónál hármasba, de általában teljesen jó a kettes) teszed és felengeded a kuplungot. Nem kell leugrani róla, de nagyon csúsztatni sem kell, egyenletesen engedd fel és ADJ GÁZT! A legjobb, hogyha van még helyed menni is, így nyugodtan adhatod a gázt és ha már stabilan jár az autó 2-3 mp után akkor kuplung, üres és megállsz. Ha nincs erre helyed akkor egy kicsit nehezebb, de akkor is kell gáz és ahogy "beröffent" rögtön kuplung, kis gáz nehogy lefulladjon, majd megállsz.


Kulcsot nem kell forgatni, csak gyújtás kell.

2015. jan. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

Mindegy, hogy üresben kezdik el tolni, vagy tapossa a kuplungot közben.

2-esnek: normálisan 1-be kellene tenni ilyen kicsi sebességnél a váltót, pont a motorfék miatt tesszük 2-be, ott azért már nem olyan túl nagy a motorfék, meg éppen ezért is kell rögtön visszanyomni a kuplungot, hogy ne fejeld le a kormányt. 3-ba akkor tesszük, ha valaki vontat egy másik autóval, nagyobb tempóval.


"Leugrani vagy szépen felengedni?"

Csak éppen a fogáspontig engedd fel, ahogy beröffent a motor, rögtön nyomd vissza a kuplungot, ha leugrassz, annak csúnya vége lesz, mert vissza lefulladsz, és akik tolnak, ráesnek az autóra.

2015. jan. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%
hát az ötös sem sok autót indított betolással(sem)
2015. jan. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"3-ba akkor tesszük, ha valaki vontat egy másik autóval, nagyobb tempóval. "



[link]

2015. jan. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

Általában 2 esbe szokás rakni ilyen esetben a váltót.

egyébként lehet 3-ba sőt ha ugy van hely hátramenetben is lehet.

a lényeg hogy kellő forgató nyomaték keletkezzen a főtengelyen, mivel csak akkor ugrik be a motor.

2015. jan. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Bovli válasza:
Sziasztok én pont ma jártam igy megadta az aksi magát.Betoltak aztán megörűltem hogy jupi beindult erre felengedtem a kuplungot ( hirtelen ) és 3-4 et rángatott az autó utánna lefulladt ezt eljátszottam,nem vágtam gallyra a motort?U.i. : aksi csere megtörtént remélhetőleg probléma megoldva.
2021. nov. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
semmi baja nem lesz ha 1x csináltad...
2021. nov. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!