Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 160-190 km/h utazási sebességn...

160-190 km/h utazási sebességnél mennyi lehet a fogyasztása egy 2000 köbcentis,140 LE dízelautónak?

Figyelt kérdés
500-600 km útszakaszokon.
2015. jan. 2. 21:49
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
9-es válaszolónak.Valamit nem jól számoltál ki...Vagy a fogyasztás hibás,vagy az utazósebesség...
2015. jan. 3. 09:35
 12/19 anonim ***** válasza:
92%

7-es vagyok, ne nézzetek hülyének, mert én már ültem eleget dizel autókban, és nem csak a városban szoktam velük járkálni. És igen, a dizel 190-nél már megeszi a 10-12 litert, a benzines megenné a 15-16-ot is, de ez csak pillanatnyi fogyasztás, direkt odairtam, hogy hosszútávon az átlagfogyasztás kisebb lesz, mert úgysem mész állandóan ekkora tempóval.

Oké, tudom a dizel mindenkinek 5 litert eszik városban is, autópályán 200-nál is...

2015. jan. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
89%

Az utolsóval értek egyet. 190-es tempomatos tempónál egyik dízel sem fog 6 litert enni. Ha így lenne akkor 100-nál nem enne csak 3 litert..

Tartós 190-es tempónál minimum 9-10 literrel simán lehet számolni.

2015. jan. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

9-es vagyok.


Nem igazán érdekel, hogy ki mit gondol.

Volt egy kérdés és válaszoltam.


Amúgy havonta-kéthavonta teszem meg ugyanezt a kb. 800 km-es távot, ráadásul minden alkalommal fel van jegyezve az autóim fogyasztása egy füzetbe már évek óta. (Vagyis visszanézhető.)

Többször kiszámoltam már tankolástól tankolásig a fogyasztást, mert én is csodálkoztam az elején, hogy ennyivel kevesebbet fogyaszt mint az előző autóm.

A régebbi -szívódízelem- az valóban többet fogyasztott, viszont az nem is tartós 160-ra volt tervezve.

120-140 között volt 8 liter körül a fogyasztása, a kinti gázolajjal meg egy literrel kevesebb!

A mostani CDI motoros, viszont könnyedén beleszalad a 200-ba anélkül, hogy erőlködne.

A tempomatot itthon 140-re, külföldön 160-ra szoktam beállítani, mert nekem így kellemes az autózás.

2015. jan. 4. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"7-es vagyok, ne nézzetek hülyének, mert én már ültem eleget dizel autókban, és nem csak a városban szoktam velük járkálni. És igen, a dizel 190-nél már megeszi a 10-12 litert"


Pedig az ilyen válaszod alapján ne csodálkozzál, ha tényleg hülyének néznek.

Ha nem 100 éves lepusztult roncsoknak néznéd a fogyasztását, hanem a mostani dízeleknek, akkor rájönnél magad is.

Vagy szerinted azért veszik sokan a drága dízelt, mert élvezik, hogy "12 litert" fogyaszt?!!

Amúgy, ha ennyire nem értesz hozzá, akkor minek válaszolgatsz!

2015. jan. 4. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nos megint 7-es vagyok.

Itt látom mindenki átlagfogyasztásokat szmámol tankolástól tankolásig, pedig a kérdés az volt, hogy mennyi egy 2.0-ás dizelnek a PILLANATNYI fogyasztása 160-nál illetve, 190-nél. Továbbra is érvényes az amit leirtam, mert én jártam is ilyen autókkal és ilyen tempókkal, nemcsak a neten olvastam, hogy a dizel az mindig 6-7 litert eszik.

Na helló.

2015. jan. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Na,megvan a fogyasztás.830 km utaztunk,legtöbb 170-200 km/h tempóval.Persze ebben voltak rövidebb szakaszokon lassúbb sebességek is(120-150 km/h),ez kb. olyan 200 km.A fogyasztás 8.4 liter lett.Egyik válaszoló valami ilyen értéket adott,az ő válasza a legvalóbb.Hamarosan az állandó 170-200 tempót is lesz alkalmam tesztelni,leírom majd az eredményt(lesz egy utam,ahol 150 km-en át nincs sebességkorlátozás,ott majd teli tankolok,a szakasz végén pedig majd megint,s kiszámolom a fogyasztást).Amúgy német oldalakon is utánanéztem egy picit,az az 5 körüli fogyasztás egy picit sántít...Esetleg ha megtudhatnánk az autó típusát?..Ja igen,én egy Ford Mondeo 2.0,140 LE,2010-es évjáratú kombi autót vezetek.Mindenkinek köszönöm a válaszokat,további jó és balesetmentes autózást kívánok.
2015. jan. 4. 13:25
 18/19 anonim ***** válasza:

Te ugye ezt írtad:


"

Na,megvan a fogyasztás.830 km utaztunk,legtöbb 170-200 km/h tempóval.Persze ebben voltak rövidebb szakaszokon lassúbb sebességek is(120-150 km/h)"


Mivel nem tudjuk a pontos csak a körülbelüli értékeket, így ha kiátlagolod a sebességeket és a távolságokat, akkor az jön ki, hogy nagyon jó esetben tudtál menni 170-es átlagtempót ( mondom ez nagyon jó eset) amire kijött neked 8,4-es fogyasztás. Ha pontos adataid lennének, akkor az sem kizárt, hogy kiderülne csak 160 körüli átlagtempót futottál, és az ilyen 160-170 km/h közötti átlaghoz teljesen korrekt a 8.4-es átlag.


Ez nem mond ellent annak, amit én és más is leírt! Ugyanis 190-es átlagnál, ez már biztosan karcolni fogja a 10 litert. Lehet az volt félreérthető, hogy mi ÁTLAG sebességről írunk, te meg UTAZÁSI sebességről kérdeztél. Mert az nyilvánvaló, hogy 160-190-es utazási tempóból nem lesz 190-es átlagsebesség.


Nem tudom a Mondeo nullázás után regisztrál-e átlagsebességet, ha nem akkor jegyezd fel az utazás idejét az adott szakaszokra és akkor kapsz majd egy átlag fogyasztást, tudod az utazási tempót és fogsz kapni egy átlag sebességet is. Az utolsó kettő autópályán is csak közelíteni fogja egymást, nem fog egyezni.

2015. jan. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Utolsó.Helyes amit írsz.Én azokat az 5 körüli fogyasztásokat furcsáltam,nem a 10 litereseket.Szerintem is olyan 10-11 liter lesz a fogyasztás a tartós 190 km/h sebességnél.Majd megírom pontosan.Lehet,hogy más márkájú autóknál,ugyanezzel a motorral és lóerővel,kevesebb a fogyasztás.Mondjuk a Mondeo kasztnija elég méretes..
2015. jan. 4. 21:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!