Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik autót érdemes választan...

Melyik autót érdemes választani? (lent több infó)

Figyelt kérdés

Most készülök autót venni és ezek közül választanék de nem tudok dönteni.

[link]

[link]

[link]

[link]

Ezek közül választanék de nem tudok dönteni mert őszintén szólva nagyon nem értek az autókhoz, melyik fogyaszt kevesebbet? Melyiknek olcsóbb a fent tartása? Melyik néz ki jobban?(szubjektív) Mondhattok más fajta autót is de mindenképp suv legyen mert Németországban dolgozok és 2 havonta hazajárok és nem szeretném ha lerobbanna félúton. Max ár az 10millió lenne. Jövőhéten venném meg úgy hogy előre is köszönöm a gyors válaszokat. 20/F



2015. jan. 3. 00:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Én a Touareg-re szavazok, esetleg még valami japán vas! :)
2015. jan. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ ment a zöld kéz :)
2015. jan. 3. 10:47
 3/14 anonim ***** válasza:
66%

"mindenképp suv legyen mert Németországban dolgozok és 2 havonta hazajárok és nem szeretném ha lerobbanna félúton"


S miből gondolod, hogy a SUV nem fog lerobbani (pont hogy jobban le fog, mint egy átlag autó). Másrészt ha ebben a kategóriában fő szempont a fogyasztás, akkor már régen rossz. A Q7 és a Tourag pocsék terepre is, de a BMW is csak korlátozottan ajánlott oda. Ha nem feltétel, hogy az európai maffiacsaládokéhoz hasonló autó legyen, akkor inkább Pajero, Land Cruiser vagy Murano.

2015. jan. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%

A BMW-ben az a furcsa, hogy 88e km-rel olcsóbb, mint egy-egy másik példány dupla ennyi km-rel. A keveset futottaknak durván megkérik az árát.

Nagyon megnézném azt a szervizkönyvet, hogy végig vezetett-e és megfelel-e a valóságnak a tartalma.

Leellenőrizném, hogy törték-e, vagy megdöglött-e benne valami, ilyesmi...

A Q7-ről ugyanazt gondolom, mint a BMW-ről.

A Tuareg már nagyjából a megfelelő értéken fut árban.

A Range Rover már kissé túlárazottnak tűnik.

Én is a Tuareget választanám, mint a többség.

2015. jan. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
20%
Mit dolgozol németbe, hogy 20 évesen már van 10 milliód kocsira? Még ha 18 éves korod óta dolgozol is ott és keresel havi 600-at, akkor se maradhatott 10 millád a megélhetés és kijárás mellett. Amugy meg függetlenül a kérdés valóság tartalmától, én a touareget venném.
2015. jan. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Pincér vagyok a szállást meg az ételt a cég állja és havi 1 milliót keresek(ismerős szerzett be) elég jó helyen vagyok, egy steak house egyfolytában a parkolóban lamborghini,bentley,ferrari meg ilyenek álltak és elég jól adnak borravalót.
2015. jan. 3. 18:12
 7/14 A kérdező kommentje:
állnak, max a szabadnapjaimon veszek ételt, bulizni is nagyon ritkán járok, inkább gyűjtöm a pénzt
2015. jan. 3. 18:14
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem nagyon akarok beleröfögni, de én Mo.-n keresek 1 millió körül mérnöki munkával, de ha becsülettel leadózok belőle, már ténylegesen csak 600-650ezer marad belőle, ebből lehet élni és vásárolni. Annyi, amit itt az egyik válaszoló írt. Rokonom az usában mérnök, műszaki rajzokat szerkeszt és ő keres havi 5-6000 dollárt túlórával. Ismerős hajón pincér és a végén neki is körülbelül ennyi marad borravalóval, mint nekem, átszámolva forintra 5-600ezer. Szóval valószínűleg a világ legjobban fizetett pincére a kérdező. Nem mintha közöm lenne hozzá, csak azért jegyeztem meg, hogy látható legyen, ha Magyarországon dolgozol, akkor még akkor is keveset keresel, ha amúgy elvileg többet.

Annyit viszont visszakérdeznék, hogy ha jól tippelek, az ismerős aki segített ugye nem magyar? Magyar emberről nem tudom elképzelni, hogy ennyit segítene, nekem rossz tapasztalatom van velük, ami szégyen. Külföldön is hamarabb számíthatsz egy helyi segítségére, mint egy magyaréra.

2015. jan. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen nem Magyar aki segített viszont az 1millió forint az borravalóval együtt annyi, és ennyi a legtöbb pincérnek itt a fizetése aki jó helyen van, ismerősöm 1,5 milliót keres. Mivel te mérnök vagy és nem vendéglátós ezért nem tudod elképzelni hogy feketén mennyi pénzt kapunk, ezért keresek ennyit. Most gondolj bele hogy napi min. 100an megfordulnak és átlagba 10€ ott hagynak a vendégek az min. napi 1000€ ami 1 hónapban kb 30.000€(kb. 10millió Ft) és ez csak a borravalóbol összejött pénz erre még a fogyasztás,rendezvény,stb. Rámegy és vagyunk pincérek 5en ebből bőven kilyön nekünk hogy annyi penzt adjon a borravalóval együtt hogy 1millió kijöljön ami fix. Magyarországon ahol tanuló voltam(étterem és hotel) ott egy Decemberben(rendezvény,cégesbuli,szállás,stb.-vel) 80millió!!! Összejött.
2015. jan. 3. 22:45
 10/14 A kérdező kommentje:
A személyzetnek a fizetése kijön a borravalóbol mert szakácsok is 5en vannak bár ők nem keresnek ennyit mint a pincérek.
2015. jan. 4. 00:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!