Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak mit ajánlotok? 19/N

Első autónak mit ajánlotok? 19/N

Figyelt kérdés

Eddig ezeket nézegettem de kiváncsi vagyok más véleményére is:

VW Passat IV, V

Opel Astra H

Audi A3, A4


ezek közül egyik sem kombi, astra, a3 ferdehátú, többi sedan. Édesapám azt mondja hogy az nekem nagy lenne hosszúságra.

Diesel párti vagyok, de ebből ne legyen vita.

a válaszokat előre is köszi


2015. jan. 3. 12:35
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Na de mégis mennyi zsé van rászánva a dologra?
2015. jan. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Mire van igényed? hány éves autó legyen? mennyi pénzed van rá?


A3 és A4ből van új meg van 15 éves is, nem mind1, hogy melyikre gondoltál.

Az Astra H-t merném ajánlani mert nem drága hozzá az alkatrész, jól is néz ki, jól felszerelt és viszonylag fiatal autó. De ezenkívül más autót is tudnák ajánlani ha tudnám hogy mik az elképzeléseid.

Dízelt akkor érdemes venni ha sokat autózol. Ez évente 20.000km legalább, egyébként meg nem biztos hogy kifizetődő az a 2 liter amivel kevesebbet fogyaszt.



Bármi kérdésed van , írj nyugodtan! Én nemrég vettem autót úgyhogy nagyon körüljártam a témát, meg amúgy is képben vagyok.

24f

2015. jan. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

az ár max. 1 000 000 körül van, de inkább alatta !!

évjárat 1999-2003-ig. Nem tetszenek azok a kocsik amiken látszik belül is hogy már használt, régi.

nőies de mégis egy kicsit sportos autók érdekelnek, szeretném majd idővel tuningolni is.

2015. jan. 3. 12:56
 4/25 anonim ***** válasza:
7%

Smart Fortwo, Daihatsu cuore, Renault Twingo..


Gondolom 3-4 évnél tovább úgysem tervezed vezetni, bár ezek közül a Daihatsu használtan akár 8 -10 évig is kitart melletted, a többi csak akkor ha újan veszed.

2015. jan. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
22%
Tuningolni. XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD. Első kettő ha ott van, hogy h astra akkor egy kis józan paraszti ésszel be lehet lőni az árat. :D
2015. jan. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
29%

Dízelt egyébként is érdemesebb venni, mert sokkal kevesebb a karbantartása mint egy benzinesnek!

A dízel motorok mindíg is igénytelenebbek mint a benzinesek.

2015. jan. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Hát én ezeket tudnám ajánlani kezdő autónak: VW Golf IV

Az astra jó ötlet, az A3 is. VW-nél és Audinál arra figyelj dízelnél hogy ne 2.0 PDTDI legyen hanem inkább az 1.9. Esetleg VW Polo. :) De csak akkor vegyél dízelt szerintem ha nem ilyen 3-4 km-es távra használod. A dízelnek nem igazán tesz jót ha rövid távon használják sokat. Turbo dízelnél figyelj oda a turbo visszahűtésére, és hagyd egy kicsit bemelegedni, figyelj oda a szervízekre és hálás kis járgányod lesz :)

2015. jan. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

igen, 1.9-eseket nézek én is :)

nem kis távokra használnám szóval biztos vagyok a döntésemben :)

a golf is szép, de szerintem tömeg lett.

2015. jan. 3. 13:08
 9/25 anonim ***** válasza:
37%

"Édesapám azt mondja hogy az nekem nagy lenne hosszúságra"


Hát majd feltuningolod egy tolatóradarral.

(Én dízelben csak traktort vennék)

2015. jan. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Nekem H Astrám van, 5 ajtós, 1.7 dízel. Szintén első saját autóm és nagyon-nagyon szeretem.

Direkt én is dízelt szerettem volna, és nem bántam meg. Igaz én sokat autópályázok és évi 28.000km-t megyek.


Az alkatrészárak a közhiedelemmel ellentétben annyira nem olcsóak hozzá, mint a régebbi szériákhoz. Főleg ha valami extrább elektronikához kell valami és gyárit veszel, nem olcsó kínai utángyártottat.

Nem akarlak elriasztani, de pl egy üres kanyarkövető fényszóró ház 200.000Ft, fűtőmotor ellenállás 40.000Ft, lengéscsillapító IDS+ 100.000Ft/db.


De nyilván ha 1 milliód van rá nem ilyen extrákkal szerelt példányt fogsz kifogni. 1 millióból nem nagyon fogsz H Astra dízelt kapni. Vagy legalábbis csak nagyon a kínálat legaljából tudsz válogatni. Ebben a szegmensben pedig elég gyakori a problémás (injektorhibás, lendkerékhibás, stb), sérült, külföldről behozott visszapörgetett autó.

Amúgy a legrégebbi H Astra is 2004-es!

2015. jan. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!