Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A4 1.9 TDI vagy 1.8 T...

Audi A4 1.9 TDI vagy 1.8 T használtan?

Figyelt kérdés
2 millió forintig használtan megéri beruáházni valamelyikbe?
2015. jan. 3. 17:24
1 2
 1/14 Dörmögő ***** válasza:
Beruházni egyikbe se éri meg.
2015. jan. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
34%
én biztosan az 1.8T-t venném,de majd a szmóken'sármos tdi bu zik,majd úgyis megmondják hogy a dízel a frankó!
2015. jan. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Én is inkább a benzines felé hajlok, mivel a dízel szervizelési költségei magasabbak. Évjáratban melyik az amit kerüljek, ha van ilyen?
2015. jan. 3. 19:03
 4/14 anonim ***** válasza:
33%
második vagyok,igazából az 1.8T egy egész kiforrott és megbízható technika!a szokásos dolgokra kell itt is odafigyelni ,de amugy semmi extra!
2015. jan. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2015. jan. 3. 19:28
 6/14 Joci_27 ***** válasza:
50%
Én is az 1.8T-t választanám, erős és megbízható motor, önmagához képest elfogadható fogyasztás, szép hang (nekem is az van:))
2015. jan. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%

Azért az 1.9 tdi-t is lehet nyugodt szívvel kiforrottnak nevezni.

Én az 1.8 torbóbenzint a motorgyártás feleslegesen kiízzadt melléktermékének tartom. És hogy miért? Mert nem fogyaszt kevesebbet mint egy ugyanolyan teljesítményű, nagyobb lökettérfogatú szívó benzines. Akkor meg mi a oicsának tettek rá egy szájbalökött turbót? Csak egy drága alkatrésszel több a kocsiban. Én ha turbós kocsit vennék akkor biztosan dieselt vennék. Már kb egy bonyolultsági szinten van a turbobenzin a turbdiesellel, viszont a diesel 2-3 literrel kevesebbet eszik (gyakran olcsón kamionosoktól beszerezhető normális gázolajból).

2015. jan. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
44%
kedves utolsó,te vagy már egy melléktermék!el ne kezdjünk már összehasonlítgatni szívó meg turbós benzineseket,mert kb annyi értelme lenne mint trabantot az s osztályos mercihez!meg úgy látom az autógyártók lobbija nálad működött és sikeresen kimosták az agyad,és ennyi a lényeg hogy a dízel az kevesebből eljárkál!!!tudod én inkább tankolom a benzinesembe azt a 2-3 liter pluszt,amiért a hang eleve kárpótol,illetve a benzinesen biztosan nem lesz több százezres tétel a boritíkolhatóan kifingó porlasztók,nagynyomású szivattyú és társai cseréje!
2015. jan. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Spórolni csak diesellel lehet. A dieselnél valóban lehet drágább kiadás, de ott kárpótol a kisebb fogyasztás. És valószínűleg többszörösen kárpótol.

Egy turbóbenzinesnek ha elszáll a turbója az szerinted olcsóbb mint a diesel turbója? Hát nem. Ott egyből ugyanúgy kifizetheted a 150 000-et, és ez mellé még a többletfogyasztás is a pénztárcádat keskenyíti. És a benzines többletfogyasztása TÖBB SZÁZEZREBEN mérhető egy átlagos autónál évente. Nem tudsz nekem semmit sem mondani a benzines mellett. Ha meg neked ennyi pénzt ér a benzines hang akkor csak sajnálni tudlak. Igazándiból valóban kellemesebb a benzines hangja, de a diesel sem mondom rosznak, ráadásul egy idő után már tudomást sem vesz róla az ember.

2015. jan. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nos kérdező, ez az 1.8-as bizony nagyon megbizható de semmivel sem olcsóbb a fenntartása, mint az 1.9 TDI-jé mert:

-nagyon drága a turbó bele, akárcsak a dizelbe

-látom sokan nem tudják, de ebben is kettős tömegű van, a kuplung + lendkerék csere pont annyiban van, mint egy TDI-nél

-mivel egy kihegyezett és érzékeny motor, milliónyi más probléma előfordulhat.

-talán csak a befecskendezés előnye ennek a motornak, ugyanis ebben nincsenek olyan drága elemek, mint a TDI-nél a PD. Nincs kizárva, hogy több bajod lehet egy ilyennel, mint egy dizellel, ugyanis a dizel sem romlik el olyan gyakran ahogy mondják, sőt.

Nos én most bizony egy 1.8T-t vennék, azért, mert éppen most szeretnék egy sportosabb, pörgős karakterű autót, de amúgy semmilyen más érv nem szól mellette. Szóval a TDI-t vedd, és ha bedöglik rajta a turbó, akkor gondolj rá, hogy ugyanez az 1.8T-nél is megtörténhetett volna, csakhogy a dizel be is hozza a turbó árát a benzineshez képest.

2015. jan. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!