Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor beinditom az autót,...

Mikor beinditom az autót, olyan hangot ad, mintha kattogna, kb 10 mp-ig, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Van egy Ventom 1.6-os 75LE

Mikor beinditom az autót reggel neki áll kattogni, legalábbis olyan hangot ad, majd körülbelül 10 másodperc múlva rendes alapjáraton megy, csendesen, semmi hangot nem ad.

Ha elmegyek valahova többször is egy nap, és beinditom, nem jelentkezik a probléma egyátalán.

Hiába viszem el szerelőhöz, olyanok mint a köművesek, szó szerint leszarnak.

Én gyújtás elosztóra tippelek, mások is ezt mondták, de kiváncsi vagyok a véleményetekre, hátha akad aki ért hozzá.

A segítséget előre is köszönöm !



2015. jan. 5. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Én az egyik hidrotőkére gondolok. Néha nekem is csattog reggelente az első indításnál. Főként akkor csinálja, ha közeledik az olajcsere ideje.
2015. jan. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
minden autó kattog pár másodpercig az első hidegindtásnál,amíg fel nem veszi rendesen az olajat!utána elmúlik de ennek nem lenne szabad 10 mp-ig tartani!
2015. jan. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nemrég cseréltem benne olajat, kb 3 hónapja, azóta nem olyan hű de sokat mentem vele, kb 1000km-et.

Gyújtáselosztó nem lehet a baja ? Mert olyan mintha 3 henger mennne, illetve az autó áthúzna menet közben, bár nem nem vagyok benne biztos, lehet hogy csak én érzem úgy.

2015. jan. 5. 21:48
 4/7 A kérdező kommentje:

Fobtos Lenne meg vissza jelzes!!!

Folyamatosan keresek valami normalis szerelot de egEnlore semmi.. :( Vecsesen lakom egyebkent.

2015. jan. 6. 06:09
 5/7 Blade1996 válasza:
Helló szerintem is az egyik hidrótökéd csattog.Nekem egy renault clio 1.2-esem ugyan ezt csinálja mondjuk nem 10 mp-ig csak 1-2 mp-ig amíg nem kapja meg rendesen az olajat.Mert hidegen köztudott hogy sokkal sűrűbb az olaj mint melegen ezáltan nehezebben megy fel a hidrótőkébe az olaj.Szerintem ez normális egy idős autótól.Monduk a 10mp az nekem is soknak tűnik nem lehet hogy kevesebb ideig csattog?
2015. jan. 6. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
néztem nem csattog annyi ideig kb 5másodperc , nem rég cseréltem olajat csak gyűrűzni kell az autót és mondta a szerelő nem vészes még , ne nyuljunk hozzá , eddig 10w40-es olajat öntöttem bele most meg mondta a szerelő hogy sűrűbbet rakjak bele így 15w40 van benne ,akkor lehet ezért van olyan hangja amikor beindítom ?
2015. jan. 6. 21:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, a sűrű olaj lesz a ludas.
2015. jan. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!