Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Babetta 210 miért szaggat?

Jenei kérdése:

Babetta 210 miért szaggat?

Figyelt kérdés
Az a szitu, hogy gázadásnál szépen egyenletesen gyorsul a moci, de ha eléri a kívánt sebességet,(lehet az gyors, vagy lassú,)tehát nincs terhelve a motor, enyhén elkezd szaggatni. A kipu hangja is olyan, mindha kihagyna a gyújtás. Új pipa, gyújtáskábel, gyertya és egybegyuszi van rajta. Próbára rátettem egy másik babsziról egy Dellorto karbit. Azzal gyönyörűen, egyenletesen jár. A gyertya egyébként őzbarna. A szűrő és a kipu tiszta. Gondolom a karburátorral lehet valami. Fúvókák tiszták.(Rozsdamentes üzemanyag rendszer.) Nagyon zavar, hogy nem jár szépen a motor. Mi lehet a gond?

2015. jan. 5. 23:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a tirisztor szaroskodik.
2015. jan. 6. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehet túl nagy a softver a hardvernek nem?

Az enyém például lagolni szokott... Az még rosszabb. Volt hogy egész éjjel pörgött a plafonon.

https://www.youtube.com/watch?v=y4DVtd1Up1o

2015. jan. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A tirisztor jó, hisz a Dellortoval gyönyörűen megy. Lehet, hogy ez a jelenség a gyári karbira jellemző? Más babettáknál is hallom ezt a fura hangot, mindha kihagyna időnként a gyújtás. A gyertyahézag is be van lőve 0.4 mm-re. Végül is megy a moci, csak hozzá szoktam a Dellorto karbis egyenletes járáshoz. Ereje is van, hisz a 84 kilóm alatt gyönyörűen gyorsul, pedig ki lett iktatva a 2. sebesség, csak, ha megszűnik a gyorsulás, akkor jön ez a jelenség.
2015. jan. 6. 14:28
 4/7 anonim ***** válasza:

Többet értesz hozzá mint itt sokan akiktől tanácsot kértél. :) Szerintem megválaszoltad a saját kérdésed.

Igen csak karbi hiba ez. A cshek nem tudnak jó karbit csinálni. Nekem Jawa mustángom volt ,az is mindíg kinlódott a karbi miatt. Egyszer elegem lett és ráraktam egy másfajta karbit ami a kezembe akadt. És olyan lett a motor hogy azt hittem nem is az a blokk van alatta. Szerintem itt is ez lesz a hiba ahogy ezt te leszűrted.

Általában mindig a legkissebb filléres problémák okozzák a legnagyobb gondokat.

2015. jan. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Még esetleg arra gondoltam, hogy veszek a kipuba egy új hangtompítót, mert ez kifurkálták. Lehet, hogy kicsi a fojtás??
2015. jan. 15. 19:39
 6/7 A kérdező kommentje:
A probléma megoldódott. A fojtás kellett naki!!!
2015. jan. 23. 17:28
 7/7 anonim ***** válasza:
a fojtás megoldás lehet de a kopott fúvóka is csinálhat ilyet. próbálj eg egy kevés levegőt neki.
2015. okt. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!