Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit kell még csinálnom a...

Mit kell még csinálnom a motorral ha felfúratom 80-ra?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Mit kell még cserélnem a motoron, ha felszeretném fúratni 80 cm3-ra . Gondolom van még 1-2 alkatrész, hacsak nem több, ami nem igazán bírja a dolgokat.

A motor egy Yamaha DT ; 50 es, 2003-as kiadás.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. jan. 6. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy nicasilos henger e, de ha igen, akkor nem lehet fúrni. Amúgy szerintem az 50est nem lehet 80asra fúrni. De ha mégis lehetne, akkor, amit még cserélni kell: karburátor, hengerfejtömítés, dugattyú, hajtókar, főtengely.
2015. jan. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azt nem fogják felfúrni 80 ccm-re.

Kell venned hengert, hengerfejet, főtengelyt, csapágyakat, erősebb kuplungot, nagyobb karburátort.

Döntsd el meg éri-e.

2015. jan. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
a gyári hengert valószínűleg nem tudják ekkorára fúrni. a 80as hengerbe 49-50mm es dugattyú megy. emellett igen okos dolog lenne főtengelyt cserélni erősítettre, én a helyedben cserélném a csapágyakat is a blokkba mindegyiket, nagyobb terhelést kapnak azok is, egy nagyobb karburátor (nekem 19es van, bevált), egy másik kipufogó, lehet kapni kész rezókat is, de kevés pénzért csináltatni is tudsz (petku, szújó, keress rájuk). én még tennék rá egy erősebb láncot is, hisz az is többet kap, valami jó fajta gyertyát, esetleg egy karbon membránt, és új erősebb kuplung lamellákat. szerintem így egy tartós kis gép lehet
2015. jan. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ugyan ez nem lesz válasz a kérdésedre,de minek kínlódsz,(te is,meg a többi is aki ilyeneket kérdez)egy 50-es kismotor nagyobbra fúrásával meg tuningjával?!?!ezek a motorok nem arra lettek kitalálva hogy száguldozzanak velük!meg gyakorlatilag bármilyen tuning a hengerrel hoz magával minden más egyéb cserét is,tehát egy kisebb vagyon lesz a vége és még csak tartós sem lesz!meg rögtön lesz vagy 6-7 liter a fogyasztás,amivel éppen az 50es motorok lényegét teszitek tönkre.hogy baromi olcsón eljutni a-ból b-be!
2015. jan. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

LeoVinci kipufogó szett van a motoron, így vettem. 2.5 literről 7 re nem fog felugrani mint a robogók, ezt még én is tudom, 5 körülire megy fel maximum.

A többieknek pedig köszönöm a válaszokat!

2015. jan. 7. 20:51
 6/7 anonim ***** válasza:
Igy van, nekem 80as, 19es karbival, hosszu vegattetellel, es maximum 5litert eszik, de akkor nagyon sietni kell .. :) 4litet az atlag
2015. jan. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Esetleg el tudod mondani, hogy neked mennyi a vége a motorodnak? Valamint, hogy miket cseréltél benne a felfúratás után?
2015. jan. 10. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!