Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha behúzott kézifékkel mentem...

Ha behúzott kézifékkel mentem kb.10percig lehet baja z autónak (többi lent)?

Figyelt kérdés
Nem vettem észre hogy behúzva maradt (nem kell lehülyézni). Olvastam a neten hogy ha úgy marad, lehet egy idő után égett szagot érezni. Nálam nem volt égett szag és az autó sem rángatott. Lehet valami baja? Előre is köszönöm a normális válaszokat.
2015. jan. 7. 18:26
 1/7 Csabesz80 ***** válasza:
100%

Én egyszer mentem elég hosszú távon nem teljesen kiengedett fékkel sajnos. Kerék felnije is felforrósodott... Hibát nem tapasztaltam de műszaki vizsgán kiderül hogy nem fog kellően a baj hátsó fék... Munkahenger csere lett belőle :( (hátsó dobfék)


10 perc szerintem még nem számít. Persze attól függ ennyire volt behúzva, mennyire forrósodott fel a fék és környezete.

2015. jan. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2015. jan. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy leírtad, arra lehet következtetni, hogy nem volt erősen behúzva, csak épphogy. Így csak egy egyszerű gyors kopás ment végbe. Ami egy kis idővel lerövidítette a fékpofák élettartamát, rosszabb esetben a féktárcsákét. Ha erősebben be van húzva, el sem tud indulni az autó. Kivéve ha rosszul fog a kézifék.
2015. jan. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt észreveszed, ha behúzod a kéziféket és kipróbálod mennyire múködik. A fékpadon pedig játszva megállapítják.
2015. jan. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm. Most akkor attól is félhetek hogy lehet hogy amúgy se fog rendesen a fék :( Mármint előtte sem.. és valahogy vezetés közben legközelebb valamivel ki tudom deríteni hogy lett e valami baja? Vagy csak csinálok egy fékpróbát és abból észre lehet venni?
2015. jan. 7. 18:51
 6/7 Csabesz80 ***** válasza:
100%

Szerintem ezt így nem tudod kideríteni. Hétköznapi használat során semmi különbséget nem fogsz észrevenni. Mint a legtöbb dolog csak vészhelyzetben bukhat ki.


Ha biztosra akarsz menni menj el egy szervizbe, szerintem nem különösen drága egy fékpróba és gyanítom rendben lesz. A nyugodt vezetés megérheti azt a pár ezer forintot.

2015. jan. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2015. jan. 7. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!