Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aprilia Leonardo 125ccm vagy...

Balazs00xx kérdése:

Aprilia Leonardo 125ccm vagy Mz Etz 125ccm motort vegyek?

Figyelt kérdés

főképp melóba járáshoz, illetve kisebb nagyobb túrára kéne (20-100km).

Tudom , hogy két igen különböző motorról van szó.

4T vs 2T

Leonardom már volt 125-150-250 es is

Simsonnal mentem már használtam kevésbé jött be.

szerintem a leonardo kényelem, esztétika, fogyasztás, szempontjából jobb.

Az Mz viszont igénytelenebb, olcsóbb alkatrész. viszont büdös, csúnyább , és többet eszik :D

Várom a véleményeket, tapasztalatot esetleg hogyha van.



2015. jan. 7. 20:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindenképp Aprilia. Az ETZ jó motor de 25 éve nincs hozzá eredeti német alkatrész. Ez szerintem egy napi használatban lévő motornál számít.
2015. jan. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
ha munkába járáshoz kell, akkor jobb egy 4T. Nincs rajta váltó, nem kell pörgetni, keveset eszik, megbízható és szebb is. Az MZ valamikor jó motor volt, de ha úgy nézzük hogy akkoriban mikor gyártották, már voltak tőle sokkal jobbak, sőt amit előtte gyártottak az olaszok 10-15 évvel, már az is jóval felülmúlta, tehát megállapítható hogy a gyártásakor is már korszerütlen volt. Ezzel nem akarom leszólni az MZ-t, de igaz ami igaz. De ha mégis 2T-t akarsz és hogy jól is nézzen ki, ott van az Aprilia Pegaso 125, az a kora legjobb és legerősebb gépe volt kategóriájában, sőt szerintem a kategóriában ma sincs olyan motor ami felül múlná futúmű-váz és teljesítmány tekintetében, a mai napig megállja a helyét bárhol.
2015. jan. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!