Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Pannónia, Danuvia, D-Csepel?

Pannónia, Danuvia, D-Csepel?

Figyelt kérdés

Már 10 éves korom óta szeretnék motorozni. És a lelkesedés csak egyre nőtt az idő múlásával, így 18 évesen mondhatom, hogy nem egy fellángolás az egész.

B-s jogosítványom van, a B-125-ös csodajogsit tavasszal tervezem letenni.

A helyzet, hogy váltós motoron sosem ültem, csak nagyapám CPI robogóján, évekkel ezelőtt.

Simson volt az eredeti terv, de ahogy telik az idő, egyre inkább egy komolyabb gép felé hajlok. Erősebb, hosszabb távra is használható, nincs 45 km/h-s sebességkorlát, személyszállítás, stb.

A 125-ös motorok között csemegézve aztán eszembe jutott, hogy a régi fényképeken hogy bámultam, mennyire beleszerettem nagyapáim motorjaiba, Danuvia, Pannónia.

A Pannóniáról már tudom, hogy az sajnos a 125-ön felüli kategóriába esik, de egy új gyönyörűség rögtön pótolta a hiányt: a D-Csepel.

Szeretném a segítségeteket kérni, hogy melyik lenne célszerűbb, ésszerűbb, jobb megoldás.

Szeretnék utast is vinni alkalmanként, így jó lenne, ha erős és stabil lenne. (a D-Csepel, ha jól tudom, nem erről híres)

Egyéb rejtett, vagy ismert, csak előttem titkolt hátrányok, gyengeségek?

Esetleg hasonló típus, ami szerintetek jobb választás?

Jöhetnek linkek, tesztek, sztorik, mindent köszönettel veszek!

Ja, és tudom, hogy újat, csilivilit nem kapok, felkészültem a felújítás borzalmaira (és gyönyöreire).

Esetleg infók, hogy kb mennyiből jönnék ki, vagy.. Vagy igazából minden.

Köszönöm szépen!



2015. jan. 9. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Nézegetni tök jó a Csepel, a D-Csepel és a Danuvia is. Motorozni egyik sem. Ha tehát közlekedni is szeretnél, vegyél melléjük valami olcsó japán kismotort, ezekkel meg nyugodtan szívhatsz hétvégente, áldva azokat, akik lehetetlen műszaki megoldásokat párosítottak botrányosan gyenge anyagokkal, igénytelen kidolgozás mellett.
2015. jan. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Gyors válasz, köszönöm. Hát, számítottam ilyesmi válaszra is...

Más típusjavaslat?

2015. jan. 9. 19:36
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóképp voltam. Aztán belekezdtem egy Pannóniába. Előtte még csak robogón se ültem, de amint be bírtuk indítani mentem is vele egy kört. Nem egy nagy ördöngőség. Aztán megcsináltam a jogsit, és nagy nehezen rendszám is meglett a motorra.

Ez sem az erejéről híres, pedig ez egy picit(tényleg csak kicsit) fejlettebb mint a Danúvia vagy a Csepel. De azért lehet vele tartani a forgalom ritmusát(főleg városban) még megpakolva is.


De ha tetszik egy ilyen motor akkor fogadd el a gyengeségeit a szépségéért cserébe :D


Egyébkét meg itt nézelődj, olvasgass(főleg a fórum részben van sok hasznos infó):

veteran.forum.hu

2015. jan. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 lupara ***** válasza:
Mindhármat motoroztam,Pannoniám D-Csepelem volt is.Ahogy irod,az utóbbi nagyon tetszik.Bármilyen vételhez mérlegelned kell.D-Csepelt nem ajánlom.Azért mert a többszázezer befektetett ft-ért,nem azt kapod vissza,amit elképzeltél.Sajnos harmatgyenge,csak szólóban ajánlom.Városban azért megélnél vele.Utassal az a gond,hogy magasan ül mögötted,és két fejjel föléd tornyosul.Ezáltal ingataggá válik,legkevésbé élmény vezetni.Mivelhogy erőtlen,egy idő után a fokozott műszaki törődest se bocsátanád meg neki.Danuvia ugyanez,csak az ülés egyben van,két személyel már elviselhetőbb az utazás.Javaslatom a Heeegany által vázolt Pannónia.P-5,P-10,P-20.P-20-al szerettem legjobban menni,de nem ajánlom,elég sokat kellett tolni.Előzőekből jó mindegyik,én a P-10 mellé állnék.Közlekedésre alkalmasak,elég erősek induláshoz,szerethetők.Véleményem:Pannónia hozzávaló jogositvánnyal,vagy Yamaha,Honda 125-ös.
2015. jan. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! Hát nem tudom. Az a baj, hogy a pannóniához a jogsi is elég sok lenne már, ezért szeretnék 125-öst.

Szóval inkább a Danuvia, mint a Csepel?

És utas nélkül a Csepel élvezhetőnek mondható?

Honda és Yamaha (és más) 125-ösöket is néztem, csak millió meg egy van belőlük, és nem ismerem a típusokat.

Hagyományos motort szeretnék, nem endurot, nem versenyt (asszem naked-nek mondják), ezek alapján milyet ajánlanátok?

2015. jan. 10. 17:28
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja, és hogy kb az eredetileg említett motorok helyrehozása mennyibe kerülne? Nagyvonalakban.
2015. jan. 10. 17:29
 7/8 lupara ***** válasza:
Válaszolok kérdéseidre.Danuviát sem ajánlom,gyenge nem is szép.Két személyel kevésbé hajlamos tántorgásra.Csepel egyedül használható,70km/ó-ig.Árához,erejéhez,megbizhatóságához képest sokba kerül,csalódnál benne.Szakszerű felújitások költségesek,tartósságuk kétséges.Nem ésszerű többszázezret ebbe befektetni.Egy jó P-5,10.Pannónia már nem ez a kategória,de Te döntesz.Kevésbé rizikós a YamahaYBR-125,HONDA CBF-125-ös választása.Új áruk 850,710-sorrendben.Négyütemű léghűtésesek,jól eltaláltak.Nakedok(idom nélküliek).Használtban is találsz.VETERÁN fórum.hu oldalat is forgasd.Üzembiztonság és jó vételár döntsön,sok sikert.
2015. jan. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Ezek a motorok nemigen nyerték el a tetszésemet, az ízlésemhez sajnos túl modernek...

Akkor ez úgy néz ki, megmarad álomnak.

Vagy majd még megálmodom.

Meg olvasgatok.

Azért ha van fejlemény, kiírom, hátha érdekel valakit!

De jöhetnek további válaszok is ám!

2015. jan. 11. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!