Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autó vásárlása, hogy...

Első autó vásárlása, hogy lehet eligazodni a sok jó (rossz) tanácsban?

Figyelt kérdés

Fingom sincs az autókhoz, így elég sok ember véleményét kikértem, de az alapján kb. az összeset ki lehetne zárni...


Ami az én szempontom:

-dízel

- se nem túl kicsi, se nem böhöm vagy kombi.

650-700 van csak az autóra, már holnap meg tudnám venni, de mit??


Tanácsok:

- PDTI motorral nehogy vegyek autót, mert fizethetem, ha elromlik..

- Peugeot 206: egyöntetű vélemények (köztük több tulajdonos) alapján véletlenül sem!

- Citroen (c3) - szintén... : "hülye vagy, csak franciát ne! "

- Fiat (Punto): jajj-jajj, olasz autót ne, azok megbízhatatlanok..

És tudnám folytatni a sort.

Most itt állok, mint egy hülye, és nem tudom, mire-kire hallgassak, és mikor lesz autóm.... :(


2015. jan. 9. 22:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

Elkeserítelek, itt is egymásnak ellentmondó véleményeket olvashatsz, ráadásul totál idegenektől - már, ha egyeltalán méltatnak a válaszra, mert kismillió hasonló kérdést tettek már fel itt.


Olvass el minden fellelhető információt, aztán keress a környezetedben egy hozzá értő embert, akit ismersz, meg is bízol a véleményében, és vele vitasd meg az elképzeléseidet.

- Dízel kell?

- Biztos, hogy az kell neked első autónak?

- Mire, mennyit és hol használnád?

- Mégis milyen autó az, ami tetszik neked?

- A tetszős autóknál szóba jöhető hibák, fenntartási költség (adók, biztosítás) - megéri az neked?


Az autó vásárlás sokszor nem egy villámgyors akció, lehet heteket-hónapokat is ki kell várni egy igen jó vételre, de ehhez tudni kell azt, hogy mire vársz, mit keresel.

2015. jan. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Keress egy Toyotát ennyiért, arra nincs panasz.
2015. jan. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem ne halgass semmilyen tanácsra, mert úgyis mindig a negatív véleményt keresi az ember és akkor minden autót ki lehetne zárni. Viszont ne csak autót keress, hanem szolgáltatást is, hogy lehetőleg ne legyen gondod a szervizelésre. Nem túl öreg használt járművekre is köthető még karbantartási szerződés. Ha nem értessz hozzá, ezzel jársz a legjobban. E mellé olyan autót vásárolhatsz, ami tetszik és szükséged van rá.
2015. jan. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%

-a PDTDI nem rossz,bár tény hogy sokba kerül ha javítani kell,de mi garantálja hogy el fog romlani!?!?


-Peugeot 206:nem tudok nyilatkozni,soha nem volt ilyenem és nem is vezettem így csak arra tudok hagyatkozni amiit hallottam/olvastam/láttam!Nekem a forma nem tetszik,de amúgy sok rosszat nem hallottam!


-Citroen:ilyenem sem volt,de az biztos hogy a három nagy francia márka közül a citroenre igaz a leginkább hogy ha valamit meg lehet csinálni bonyolultabban akkor ők lesznek az elsők!Szerelni őket kín,bár ez a másik két franciáról is elmondható...valahol igaz a mondás hogy franciából csak a szexet!!


Fiat Punto:ilyenem volt 2001-es!az olasz autók már közel sem olyan megbízhatatlanok mint ahogy azt tartja a mondás...igazából a 80as években,meg a 90es évek közepe/vége széria volt az amik tényleg tudnak olyan jelenségeket produkálni hogy félelmetes!A II-es puntókkal nem nagyon vannak már ilyen gondok!ammi inkább baj,hogy nagyon szeretnek rohadni.....főleg a küszöbök és a hátsó sárvédő ív,illetve az alján a taposók széle a küszöbnél!Nekem 6 évig volt,mondhatom meg voltam vele elégedve,szerettem nagyon!


én amúgy a helyedben valami kis köbcentis benzinest vennék amúgy!Megtanulni rajta d olgokat tökéletes lenne.Azokban általában kevesebb a kilóméter is,illetve valamennyivel kisebb a motor meghibásodásának lehetősége!a dízelnek sok és bonyolult kiszolgáló egysége van,főleg a modern common rail-eknek!De nyilván te tudod!

2015. jan. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Common rail? Na erről még nem olvastam :D Nő vagyok, sosem volt autóm.

Köszönöm a tanácsokat, igazából tényleg a legegyszerűbb, ha olyat veszek, ami tetszik, közel áll hozzám, aztán vagy elromlik vagy nem... Tulajdonképpen zsákbamacska.

Ez a karbantartási szerződés nem hangzik rosszul! Pár infót tudnál írni róla?

Pl. kereskedővel köthető-e, milyen díja van?


Köszönöm szépen, hogy időt szántatok a válaszokra!


Amúgy azért dízel, mert benzinessel lefulladok, és nem akarom negatív élményekkel kezdeni a szó szerinti pályafutásom, hogy görcsölök a lámpáknál. Tudom, bele lehet jönni, de nekem már lélektanilag fontos a dízel :)

2015. jan. 9. 22:51
 6/13 anonim ***** válasza:
62%
szerintem semmivel sem nehezebb lefulladni a dízellel mint a benzinessel!De te tudod!Ha ennyire dízelt szeretnél legyen az!abszolút nem fikázásnak szánom,de ha nő vagy akkor tényleg olyat vegyél aminek tetszik a színe meg a formája!
2015. jan. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%

Lefulladás ellen biztos megoldás az automata váltó, de erre a javaslatra aztán végképp ugrani fognak az ellenzők :-)


Az sem mindegy, hogy a 650-700ezer csak a vásárlásra van, vagy az átíratássál, szervizeléssel együtt annyi a keret.

2015. jan. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%

Városi autónak tökéletes, nem fullad le, fogyasztása kb 8 liter lehet.

Nem szép, viszont praktikus, egyszerű, nem hibásodásra hajlamos szerkezet:

[link]

(futásteljesítményt kirívóan kevésnek tartom, viszont Suzukiknál nem nagyon szokták tekergetni az órát - igazából nincs sok értelme)

2015. jan. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%

Picit növelem a bizonytalanságodat:

[link]

:D

2015. jan. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%
ne azt nézd hogy melyik tetszik, hanem olyat vegyél ami JÓ állapotú és kifutja a pénzedből.
2015. jan. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!