Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorcsere esetén az immobilis...

Motorcsere esetén az immobilisert, hogy lehet működőképesen meghagyni?

Figyelt kérdés
Seat Cordoba 1.6 Sline-ba tervezünk a héten beépíteni egy VW Golf IV. 1.8T motort, mind2 kocsit a VW konszern gyártja. Így minden passzol. Egyedül az immoval kapcsolatban agyalok, mert az egész motor át lesz téve (motorvezérlővel együtt) de a gyújtáskapcsoló nem passzol... így a saját Seat kulcs marad meg, feltételezésem szerint így lefog tiltani a motorvezérlő, szerintem az nem elég ha simán ott van a saját kulcsa a karikán, mert nem az lesz a gyújtáskapcsolóban. Őszinte leszek, az immo betanításával kapcsolatban nem vagyok képbe, amikor anyám Fiatjába cseréltem típusazonos motort, még ott is 2 napig küzdöttem mire el is indult, és nem is jelezte az immo problémát. Szóval keresgéltem, de nem nagyon találtam választ arra a kérdésre: hogy lehet a Seat kulcsra betanítani a VW vezérlőjét. Igen, tudom hogy egyszerűbb lenne ha kiütném az ECU-ból az immot és akkor mindenki boldog, de apósom ragaszkodik az immohoz... válaszotokat előre is köszönöm :)

2015. jan. 11. 19:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Seat kulcs a VW immo chippel, vagy akár a komplett VW kulcs a Seat tollával.
2015. jan. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Elég ha beteszem a chip-et a kulcsba, vagy érintkeznie kell magával a betéttel, hogy tápot kapjon? vagy ha simán ott van a chip a gyűrű közelébe, akkor az elég? Pl ha kiveszem a Seat chipjét, és a VW chipet simán beépítem a kulcs műanyag részébe, akkor az életképes verzió, Feltételezem, hogy nem fog passzolni 1ik chip a másik helyére :)
2015. jan. 11. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!