Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik autó fogyaszt kevesebbe...

Melyik autó fogyaszt kevesebbet? Régebbi dizel vagy újabb benzines?

Figyelt kérdés
Egy 1.3CDTi 8-9 éves 120e km futott Corsa/Tigra/Astra.. vagy egy 1.0 benzines 4-5 éves 40e km futott Aygo/107?
2015. jan. 15. 13:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért a 8-9 éves autó még nem régi és 4-5 éves autókban még megtalálható az 1.3 CDTi.

Szerintem a dízel eszik kevesebbet.

2015. jan. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Régebbi dízel?! Először azt gondoltam, valami 20 éves szívó dízelről van szó.


Az 1.3CDTI változógeometriás turbóval és intercoolerrel szerelt közös nyomócsöves dízelmotor. Utcai autóknál nem nagyon ismerek ennél újabb megoldást. Igenis mai technika.

Ha valós az a 120ekm és nem kannázták, meg se szabad hogy ennyi kottyanjon neki. Mindenesetre ezekben e dízelekben 8-9 éves korukra általában 200.000km körül szokott lenni. Bár az se sok.

Lendkerékcseréig még 100.000km-t elmegy. Utána se kell nagyon félni tőle, ha ismert az előélete, megbízható helyen tankolták, nem gyilkolták a turbót és 15.000km-enként megfelelő olajat kapott a gyári ajánlott 30.000-es periódus helyett.

90-100-as tempóval 5 liter alatt(!) el lehet vele gurulni. Pályán 130-as tempónál elvan 6 literrel. Városban is kb ennyi. Egy 1,3 tonnás autóban nem egy erőmű, de azért nyomatékos még ez a kis dízel is.


Az 1.0-s szívó benzines 4 év korkülönbséggel mondhatni kortársa az előbb említett dízelnek. Én nem hangsúlyoznám ki, hogy mennyivel újabb. És kötve hiszem, hogy egy ilyen kis városi benzinessel el lehet autózni a fenti fogyasztási értékekkel.

2015. jan. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fogod a két kiszemeltet és nézel rá tesztfogyasztást, máris kiderül. Érdemesebb teljesítményszintek szerint hasonlítani, nem pedig ccm-re
2015. jan. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, én se nevezném "réginek" csak az Aygo-hoz képest régebbi.. úgy értettem :D

egy CC Tigra mellett vacillálok, de azt mondják túl drága mert az árához képest "régi" és hogy ennyiért már "új" autót is kapni (pl. benzines Ford Ka, Aygo és társai..)

..csak nem tudom eldönteni melyik érné meg jobban hosszutávon :D

2015. jan. 15. 15:50
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értelek.

Az hogy egy modell 4 évvel korábban jött ki és nem tegnap, attól az még nem lesz egy "oldtimer" ódivatú elavult autó.

Pl ha meglátok egymás mellett egy 8 éves H Astrát meg egy 4 éves Aygot nem az lesz a benyomásom, hogy teljesen más korból származnak.

Egyébként meg nem az számít hogy neked tetsszen és az igényeidnek megfeleljen? Mért az a legfőbb szempont hogy mikor kezdték gyártani az adott típust? Ezt nem igazán értem...

2015. jan. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!