Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » E60 BMW-t vennék, miért...

E60 BMW-t vennék, miért mondják, hogy a BMW sz*r mert BMW?

Figyelt kérdés
Szomszédomnak 5. éve van meg a szintén használtan, legolcsóbban vett 530d E60 BMW és még csak olajcserét és szűrőcserét csinált az autóban. Semmi problémája nincs vele, de mégis mindenkitől azt hallom (persze mindenki akinek suzuki/opel stb van), hogy a BMW sz*r mert BMW mert sokat kell rá költeni stb. Tulajok véleménye érdekel elsősorban.

2015. jan. 16. 16:57
 1/10 anonim ***** válasza:
2015. jan. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 petizacc ***** válasza:
83%
Azért, mert ezek az emberek irigyek. Nem bírják elviselni, hogy ők nem tudnak fenntartani egy BMW-t.
2015. jan. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én BMW szervizesektől hallottam, hogy ezek a Bangle korszak féle BMW-k nem túl jók (E90, E60, E63, E65 és ezek variációi).

Az előtte lévő szériát dícsérik (pl. E46-ból több jobb állapotúval találkoznak, mint E90-ből), és az újabbakat (F30, F10 és a többi). Már az újabbakkal is vannak néhány éves tapasztalatok.

De ez nem jelenti azt, hogy egy E60 ne lenne jó és ne lenne olyan, hogy nincs vele gond. Mert ezek csak statisztikai adatok és tapasztalatok. Az olasz autók sem döglenek le törvényszerűen úton útfélen, nekem egy ismerősömnek van egy Alfa Romeója, ami még soha nem romlott el. Szóval ha rosszat mondanak egy autómárkáról, attól még nem biztos, hogy mindegyik autópéldány rossz lesz.

2015. jan. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azért, mert általában fingjuk nincs hozzá. Viszont a Sálgótárjáni tezsvírtől hallotta (aki egyszer vett egy 700,000-ről 136,000-re visszatekert 3er kombit...), hogy tyű' az ánnya tesó, há' ehhöz a turbjó vagy mifene annyiba került mint egy full generál a zsigáho'!


Ezért minden audi, bmw és merci fenntartása drága, teljesen függetlenül attól, hogy 0 km-es szalonautó vagy 750,000-et futott kelet európába száműzött posványról beszélünk...

2015. jan. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
igazából a kérdés onnan jött, hogym ost egy hihetetlen olcsó E60 ast találtam. Nem akarok beleugrani rossz üzletbe. Viszont az a mostani autómmal vannak bajok így kellene egy új. Ahogy én használom évi 30-40 ezret kapna.Az E46 nagy kedvencem, de ugyan abban az árban van mint a legtöbb E60 így viszont meggondolandó, hogy melyiket érdemes megvenni. Az E60 szerízköltségei jóval drágábbak lehetnek, viszont tekintve például a 320D (E46) típushibáját, hogy 170-180 ezer kilométerenként a porlasztócsúcsok lehalnak (sajnos itt tapasztalat is van) megint csak nem oszt nem szoroz, hogy inkább prémium olaj és üzemanyagot veszek, hogy ne haljon meg az E60 vagy veszem a porlasztócsúcsokat az E46-ba.
2015. jan. 16. 18:03
 6/10 anonim ***** válasza:

A mi E46unk motorjának porlasztói köszönik, kiválóan érzik magukat 320,000 km után.


Amúgy ez nem csak a BMW-re, de gyakorlatilag mindenre igaz : Ami túl szép (aka olcsó) ahhoz, hogy igaz legyen ott valószínűleg bűzlik valami keményen.

2015. jan. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem sz@r csak a régiek és széttapossák őket a hülyegyerekek.. eladják és ugyan csak hasonló gazdát kap és így tovább.. Inkább olyan öngyilkos autó.. Addig megy
2015. jan. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Közben megvan hogym iért volt olyan olcsó. Kér előre 1,1m forintot és ezen felül 28 hónap futamidőre 80 ezer forint have törlesztővel hitel
2015. jan. 16. 20:13
 9/10 anonim ***** válasza:

Ami olcsó az általában hulladék. Főleg, ha az egy minden luxussal és bonyolult technikával megáldott felső kategóriás autó. Nem rossz a BMW, sőt az E60-sem rossz, ha hozzájutsz egy BMW Premium Selection-ös példányhoz.


De ha gondolod beszélek egy ismerősömmel, neki pont E60 530d-je van, szerintem el is adná olcsón. Igaz, hogy az egyik hengerben nincs kompresszió, cserés a 6 porlasztó,a kormánymű, tavaly kétszer összefosta magát a turbó, a futóműve és a fék totál gatya.... de biztos meg tudnád venni nyomott áron :D

És gondolom ugyanazt fogja tudni, mint egy 4.5 milláért árult 530d. Persze, nyilván.


Lehet a szomszédodnak mákja volt, van esetleg van valami amiről te sem tudsz vagy mégsem volt az olyan olcsó. Olcsón jó prémium autót nem fogtok venni.

2015. jan. 17. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Aki azt mondja hogy szar a BMW az azért mondja mert neki nem telik, sem megvenni, sem fenntartani, de "akinek majma van banánra is legyen pénze", szóval azért költeni is kell rá. A gondoskodást meghálálja, ha elhanyagolod azt meg megbosszulja! Viszont az élmény... háááát... Én még ma is megkönnyezem amikor a "móka-kacagás" gomb öt másodperces nyomása után (E90-ben ez DTC feliratú) az utcából jobbra kikanyarodva egy tizedmásodperc múlva mégis balra tekerem a kormányt...
2015. jan. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!