Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Menet közben üresbe dobás?

Menet közben üresbe dobás?

Figyelt kérdés

Hallottam már ezt is azt is, de mi az igazság?

Ha menet közben kiveszem sebességből a kocsit és csak gurul (pl kis lejtőn), úgy többet/kevesebbet/vagy ugyanannyit fogyaszt mintha sebességbe lenne?

Logikusnak hat hogy olyankor annyit eszik mint ha csak állna, de magyarázták már meg az ellenkezőjét is.

Vagy ez kocsitípustól is függ?



2015. jan. 16. 17:34
 1/2 anonim ***** válasza:

ha üresben gurulsz, akkor fogyaszt alapjáraton pörögve. (nekem kb 2l környékén szokott kiírni a computer)


Ha motorfékkel gurulsz, akkor nem fogyaszt szinte semmit, nekem speciel 0-t ír ki, de valamennyi nyilván megy azért akkor is, de töredéke az alapjáratinak. Lényegében a mozgási energiádat használod fel arra, hogy a motort járassad. Egyszerűbben szólva a kerekeid hajtják a motort.

2015. jan. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Üresben alapjárati üzemanyagot fogyaszt az autó, motorfékkel a 15 évnél fiatalabb autók általában 0-át.


Mérlegelni kell a helyzetet mikor melyik éri meg:


Ha a piros lámpáig kell gurulni akkor jobban megéri a motorfék, mert ott úgyis fékezned kéne, így legalább odáig 0 a fogyasztásod.


Ha viszont egy nagy dombról gurulsz le (mint mondjuk az M7 bevezetőn az M0 csatlakozásnál) és van lendületed - de később sem kell fékezned akkor jobban megéri kilökni üresbe. Én pl. említett helyen lassulás nélkül szoktam gurulni egész a Törökbálinti kanyarig, ami jó 2,5-3 km. Itt motorfékkel lassulna az autó, tehát inkább kapja az alapjárati benzint de gurulok 130-cal.

2015. jan. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!