Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » RMS teljesítmény autós erősítő...

RMS teljesítmény autós erősítőknél hogyan mérhető?

Figyelt kérdés
Szeretném lemérni az autómba szerelt erősítő reális teljesítményét, ezt esetleg multiméterrel valamiképpen meg tudom e oldani? Vagy hifis szaküzletekben van erre műszer?

2015. jan. 17. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:
műszerrel ki lehet mérni az áramfelvétele alapján!De sacc/kb megkapod az rms teljesítményt,ha ha az összes erősítőben lévő biztosíték amper számát összeadod,ezt elosztod kettővel és ezt megszorzod 14-el!tehát ha van benne 2db 20A-es bizti,akkor 2x20=40,40/2=20,20x14=280Watt rms összesen!tehát ha az erősítő 2 csatornás akkor csak 140W rms csatornánkémnt!
2015. jan. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hát sztem azert nem minden egyforma végteljesitményunek 1 az rms e, az a teljesitmény amit elv 24/7 be birnia kene, hutés, felépités sokmindentöl fugghet
2015. jan. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 dirtboy ***** válasza:

első számítását én nem értem


eleve ott kezdődik hogy nem tudni miféle erősítőről van szó.

nem mindegy hogy egy A/B osztályú vagy éppen egy D osztályú erő.

még egy A/B osztályú erőnek a hatásfoka kb 55-65% /én 60%al szoktam számolni/ addig egy D osztályúé tehát digitális erősítőnek akár 90%is lehet.


ha A/B osztályt nézünk akkor 40A rel biztosított erősítő a szokásos 13,8Voltal számolva 552 és ilyenkor kell még a hatásfokot venni ami most 60% és máris marad 331W ami egy maximum érték amit tud.


csak éppen van egy olyan bökkenő a dologban hogy nem hiába nem szokott kimenni a biztosíték az erőben,ugyanis az némileg túlméretes,főleg gagyi erősítőkben ahol szándékosan csalnak vele hogy erősebbnek higgyék.

tehát kell egy lakatfogó és le kell mérni hogy mégis mennyi A folyik maximum a tápon.

2015. jan. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
az első vagyok!direkt odaírtam hogy ez csak egy durva közelítés!
2015. jan. 18. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A szóban forgó erősítő egy Toxic TX-500 hidalva.

[link]

2015. jan. 18. 09:19
 6/8 A kérdező kommentje:
én tipplek olyan 100W RMS-t...
2015. jan. 18. 09:24
 7/8 dirtboy ***** válasza:

a toxic áramfelvételét mérni kéne mert egy nagyon nagy kamu gyártó az a cég.

az amp tesztelt egy toxic txc-500as erőt ami csak úgy mint a tx-500 2x250W ígér és végül összesen 164W jött le róla 20,9A nál 13,3Volton.

2015. jan. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a toxic-tól nem sok semmirekellőbb,gagyi szar márka van!szerintem ne erőltesd
2015. jan. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!