Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rendszám kezdőbetűiböl mennyir...

Rendszám kezdőbetűiböl mennyire pontosan lehet megmondani az évjáratot?

Figyelt kérdés
2015. jan. 18. 04:16
 1/9 A kérdező kommentje:
LWA-999 a frsz..
2015. jan. 18. 04:59
 2/9 anonim ***** válasza:
Itt pl. megtalálható: [link]
2015. jan. 18. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A rendszám betűiből a rendszám kiadását lehet kábé megsaccolni. Az autó korához sokszor nincs köze.
2015. jan. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Dörmögő ***** válasza:
100%
Amelyik kocsit külföldről hozzák az értelemszerűen későbbi rendszámot kap mint amikor gyártották az autót.
2015. jan. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Kb semennyire. Az én autóm pl külföldről származik, 4 éves volt, mikor itthon forgalomba került. Ugyanúgy MID lett a rendszáma, mint szomszédom 0km-es kocsijának. Egyébként pont tegnap csodálkoztam rá egy MOA rendszámú 2-es Golfra.
2015. jan. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én autómat Magyarországon helyezték forgalomba és H-val kezdődik a rendszáma de már a "H" sorozat vége felé jár, akár csak az egyik ismerősöm kocsija amit szerintem szintén itt helyeztek először forgalomba mert az az autótó nem az a tipikus külföldről behozott ugyanis itthon is elég olcsó.

Na a lényeg hogy az enyém 2001-es, az övé 2003-as

Egyik rokonom 2003-as autója pedig IYx(utolsó betűt nem tudom, nem x) rendszámot kapott.


Ez úgy működik hogy az okmányirodák kapnak egy rakás rendszámot és az ott forgalomba helyezett autóra adják ki.

Szekszárdon lehet hogy több autót helyeznek forgalomba, ezért ott már az "I" sorozat elején járnak, miközben pl Kalocsán nem helyeztek sok autót forgalomba, ők még mondjuk a "H" sorozat végén járnak.


Ha nem EU-s a rendszám akkor biztos hogy legalább 11 éves az autó mert 2004-től minden újonnan és használtan forgalomba helyezett autó EU-s rendszámot kapott.

Persze lehet 20 éves autó is EU-s rendszámú, de ha meg nem az, akkor égész biztos hogy 2004-nél régebbi.

2015. jan. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A rendszámból max annyit deritesz ki, hogy mikor volt az országban forrgalomba helyezve, de ez sem biztos, mert előfordul gyakran, hogy magyar autón is kicserélik a rendszámot, és akkor az is kap új rendszámot. Szóval sokra nem jutsz az egésszel. Ja és láttam már 2008-as autót is, nem uniós, Hxx rendszámmal (gondolom átrakta a tulaj a rendszámot a régi autójáról, nem tudom hogy tarthatta meg).
2015. jan. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha már valamilyen okokból cserélték a rendszámot (ellopták és újat igényeltek, vagy korábban céges rendszáma volt, vagy külföldről hozott - mint például a sok M-es kezdetű), akkor a típus ismerete alapján lehet ránézésre megmondani. Vagy úgy is, hogy ha van magyarorszag.hu regisztráció, akkor le lehet kérdezni az ilyen főbb adatokat, hogy hanyas évjárat és hol lett először fogralomba helyezve.
2015. jan. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
74%
Ha Magyarországon helyezték forgalomba először az autót, akkor kb-ra meg lehet mondani. LWA sorozat 2011 tavaszán volt.
2015. jan. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!