Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szlovéniából, Olaszországból...

Szlovéniából, Olaszországból kiküldik a csekket (gyorshajtási), mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2015. jan. 19. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Mindenhonnan.
2015. jan. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ki, és ha esetleg nem fizetnél, ha következőbe mennél, és esetleg egy ellenőrzésbe belefutsz, akkor bukta van, mert onnan a kocsival nem mozdulsz, de lehet gyalog sem.

Ismerősnek horvátországban volt valami büntetése, ott mondták neki hogy nyugodtan menjen csak haza, de legközelebb már be sem engedik horvátországba. nem hitte el, meg el is felejtette, következő nyaralás elmaradt, horvátba nem engedték be őket.

2015. jan. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
minden országban van megadva egy határérték ami alatt nem küldik ki a csekket mert többe kerül az adatok lekérdezése meg a herce-hurca......ez ausztriában jelenleg 70 euro......tehát az alatt az összeg alatt nem küld az osztrák állam büntit mert többe kerül az utánajárás 70 eurónál(azert azt érdemes tudni hogy náluk 40-50 eurótól indul a gyorshajtás büntetése,és már +1km/h-tól is büntethet!)az olaszoknál meg szlovéneknél nem tudom mi az összeghatár!
2015. jan. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Én úgy hallottam eddig, hogy csak akkor tudnak büntetni ha a helyszínen megállít (tetten ér a rendőr).

Anno 2007 körül Görögországban 140-150-el mentünk országúton, volt egy kamera pont előtte mentünk el, azóta se jött semmi.

2015. jan. 19. 20:09
 5/9 anonim ***** válasza:
2007...mikor volt már az...viszont 2014 óta megalakult a nemzetközi eu mittudomén és az eu-s országok most már le tudják kérdezni rendszám alapján a kocsi üzembentartójának adatait,így megy a csekk...
2015. jan. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez a limit az egyik legnagyobb baromság amit mostanában hallottam.
2015. jan. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Dehogy tudják, Ausztriából is csak 1-2 hónapja jön a csekk Magyarországra, de például a román rendszámú száguldozóknak még semmilyen ország nem küldi a csekket.

Ahogy irták fennebb, ha a helyszinen elkapnak, akkor tudnak irni egy csekket, és akkor kell fizess, de ha nem állitanak meg, akkor nincs gond. Ja, és igen, be fognak engedni az országba.

2015. jan. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
9mm ,azert mert valamiről nem tudsz,vagy nem hallottál az még nem jelenti hogy az nincs vagy baromság!
2015. jan. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nekem szlovén tapasztalatom van: ott a pályán átlagot mérnek, ezt ki is írják (tudor). Kivehetnek a forgalomból, de engem pl. egy benzinkútnál igazoltattak, ahol a egy kisbusz volt a rendőrség ideiglenes bázisa internet kapcsolattal. Azonnal látták, ha valami nem volt rendben, ami az esetleges gyorshajtásra is vonatkozik, mert a sebességmérők adatai azonnal felkerülnek a rendszerbe. Azt nem tudom, hogy fizetni hogy kell, mert nekem minden rendben volt.


Olaszországban viszont lazán elkobozhatják a kocsidat. Gyorshajtás miatt 2 perc alatt szednek ki a forgalomból ha nincs szerencséd, és már nincs se jogsid, se autód. Hozhatod az ügyvéded is.


Nem érdemes nagyon hazardírozni....

2015. jan. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!