Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy személyautóhoz szokott...

Egy személyautóhoz szokott sofőrnek milyen lehet egy furgont/mikrobuszt vezetni? Nehéz vagy könnyen hozzá lehet szokni?

Figyelt kérdés

Azért nem a kamiont/teherautót vagy a buszt kérdezem, mert azokra nem véletlenül kellenek külön jogsik, meg hát azok eleve jóval nagyobb dögök is.


Igaz, a furgon nem akkora, de azért egy jó hosszú Ford Transit már méretesebb, mint egy átlagos méretű személyautó. Furgonra ugye elég a B jogsi /tegyük fel, hogy nem több 3,5 tonnánál/, szóval azt vezethetne mindenki, aki autót vezet.


De én valahogy azt érzem, hogy egyszerűen nem tudnék vele elférni az úton. Illetve a tolatás is érdekes lenne, mert csak a két szélső tükröt használhatnám, hátra egyáltalán nem látnék a hátsó ajtó miatt.


Tapasztalatok érdekelnének, milyen lehet személyautó után ilyet vezetni? Mondjuk olyannak, aki soha nem vezetett. /Illetve nekem annyi "furgonos" élményem van, hogy néha 1-1-szer vezettem Mercedes Vitot, de az még nem tartozik a nagyobb dögök közé./


2015. jan. 20. 17:19
 1/9 egySanyi ***** válasza:
Gyorsan meg lehet azt szokni, hogy kicsit hosszabb meg szélesebb... A tolatás már nehezebb, de ha egyszer ráérzel akkor az se gond többé. Amúgy tükörből ezerszer pontosabban lehet tolatni, mintha csak simán hátra néznél főleg amikor centiken múlik.
2015. jan. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát főleg a szélességgel lenne gondom, hogy a jobb oldalával letarolok valamit. :D


Amúgy én is tükörből szoktam tolatni, pl. ha parkolóba tolatva állok be. Valóban jobban lehet úgy, látom, ha a kocsi oldala hozzáér valamihez. Viszont ott van a középső tükör is, illetve hátranézni is tudok, ha kell.


Ez utóbbi kettő ugye furgonnál nincs. Hiába tolatok a szélső tükrökből, akkor van gáz, ha pont a kocsi mögött /ami holttérben van/ van valami. Ember, tereptárgy, stb. Mondjuk az ember csak arrébb megy, ha látja, hogy egy furgon tolatásban van. Ha meg tereptárgy van ott, akkor az meg nem fog...

2015. jan. 20. 17:48
 3/9 anonim ***** válasza:
Egy nagy Ford Transit nem szélesebb, mint egy Audi A8. Úgyhogy elférsz vele, csak oda ahova befértél a Swifttel, ezzel már nem fogsz.
2015. jan. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A tolatáshoz meg emberi segítség kell? Mert oké, hogy elvagyok a 2 szélső tükörrel, de lehet akármi /ember még elmegy onnan, de a tereptárgy sajna ott marad/ a furgon mögött, ami tükörből nem látszik. Bár sokszor láttam már nagy Fordokkal és Mercikkel való tolatást külső segítség nélkül... Ezek nem félnek, hogy pont a kocsi mögött a holttérben van valami és nekimennek?
2015. jan. 20. 18:04
 5/9 egySanyi ***** válasza:
C kategóriás vizsgánál, ha tolatásra kerül a sor akkor kell kérni biztosító személyt (segítőt), ha nem kérsz akkor bukta. Az más kérdés, hogy ha kéred se fognak kiszállni és segíteni.
2015. jan. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jah, csak a C az teherautó, a furgonhoz meg a B jogsi is elég. Vagy itt most azt kell nézni, hogy mivel a furgonban ugyanúgy csak a két szélső visszapillantóból lehet tolatni, mint egy teherautónál, így elvileg ott is kéne egy tolatást segítő személy?
2015. jan. 20. 18:46
 7/9 egySanyi ***** válasza:
A méretekre utaltam a C kategóriával, de vezettem én már olyan B kategóriás platós Ivecot ami nagyságilag jóval nagyobb, mint némelyik C kategóriás, igaz ehhez csak 1,5T raksúly párosult.
2015. jan. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tolatásnál csak reménykedni tudsz, hogy nem áll meg valami agyhalott az autó előtt, miközben látja, hogy rátolatnak. Amúgy tükörből mindenféle tolatást meglehet oldani, én például kisautónál is csakis szélső tükörbő tudok jól tolatni, pedig soha nem kamionoztam.
2015. jan. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én is szélső tükörből szoktam tolatni, de azért nyilván hátra is szoktam nézni /vagy minimum a középső visszapillantóba/, mert nem szeretek pusztán "reménykedni". :D
2015. jan. 20. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!