Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A gyári gyorsulást hogy kell...

A gyári gyorsulást hogy kell értelmezni?

Figyelt kérdés
Az én autóm gyári adat szerint 11 s alatt éri el a 100 km/h-t. 1-esben 60-al, 2-esben pedig 100-al tud menni. A gyári gyorsulást is úgy mérték le, hogy padlógázzal tiltásig pörgették a motort, majd 60-nál kettesbe rakták és megint padlózták?
2015. jan. 26. 16:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Persze, maximalis gyorsulas amire az auto fizikailag kepes, idealis tapadasi es idojarasi korulmenyek kozott, sik uton, tengerszinten.
2015. jan. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nagyban függ hogy te eltudsz e indulni úgy hogy a maximálos gyorsulást érd el. Szóval ne pörögjön ki a kerekek. De ne is csak ugy indulj el hogy nem adsz gázt. Kihozni a gyári gyorsulási adatot egy autóbol inkább csak automata autoval lehet. Mert nem tiltásig kell kihúzatni. És nagyon fontos az elindulás higy jol indulj el es legyen benne erő mire felengeded a kuplungot. Tehát mondjuk egy 4 ezres fordulattal elindulsz de úgy hogy ne pörögjön ki a kerék. Aztán meg kell nézni hogy mekkora fordulaton adja le a maxteljesítményt. És attól a fordulatszámtól szerintem max 500-al tovább kell forgatni. Mert ha visszaesik a fordulat váltásnál akkor megint csak nincs benne erő.
2015. jan. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2-es

A legújabb automaták is tiltásig kihúzatják a motort sport módban. És ki is kell húzatni, nem is azért, mert ott olyan erős lenne, de mikor váltasz, akkor ne essen nagyon le a fordulat. Igy a leggyorsabb, mindenki igy méri, én is kipróbáltam. Ja és a forma 1-ben is szinte mindig tiltásig nyomják az autókat, ez jelent valamit.

De van egy okos váltó, a fokozatmentes váltó, én speciel multitronicos Audit vezettem, na az sport módban sem hagyja tiltásig a motort, hanem kb ott, ahol a legtöbb lóerőt adja le a motor, de akkor állandóan ott tartja.

De egy biztos: dizelt, benzinest tiltásig kell húzatni, és nagyon pontosan és finoman (ugyanakkor gyorsan) kell váltani, és ez sokszor a legtapasztaltabb sofőrnek sem mindig sikerül, mindjárt oda 1-2 mp, és a kuplung, meg minden kap csúnyán.

2015. jan. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!