Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van valakinek ismeőse, vagy...

Van valakinek ismeőse, vagy személyesen maga akit megbüntettek azét mert le van ültetve az autója? Állítólag most erre "harapnak" a rendőrök. Meg az utólag beszerelt xenonra. Vagy ez csak aféle "városi legenda"?

Figyelt kérdés
2010. febr. 9. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Az ültetésért nem tudom, büntethetnek-e (nem ismerem annyira az ide vonatkozó jogszabályokat), az utólagos xenon viszont biztos, hogy szabályellenes. HID (xenon) fényforrásból ugyanis csak a gyárilag beszerelt rendszerek minősülnek szabályosnak, mert ezen lámpák fényereje jóval nagyobb, mint a halogéneké, ez pedig szükségessé teszi a gyárilag beépített szintezőt és fényszórómosót. Azt már rendőre válogatja, hogy büntet érte vagy sem, de tény: ha akarja, megteheti.
2010. febr. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
A leültetésről nem tudok nyilatkozni. A xenon igaz. Én megúsztam egy figyelmeztetéssel:(:(:(
2010. febr. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem írták a Xenonra (utólagosra) tényleg harapnak, de a leöltetéshez semmi közük. Amíg nincs annyira lent az alja hogy felbontod vele az útburkolatot addig semmilyen beleszólásuk nem lehet a RENDŐRÖKNEK! Aztán hogy műszaki vizsgán mit hoznak ki az már más dolog. De ahogy tudjuk, mindent meg lehet oldani ;)
2010. febr. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

elvileg ha a xeon szabályosan van bekötve és van rajta fényszóró mosó és szint állító akkor elvileg nem büntethet meg de lehet ez rendőr függő és még úgy tudom nincs konkrét törvény a xeon lámpákról.

a leültetésről meg megkaptad a választ.Szerintem lehet addig ameddig akarod.

2010. febr. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2010. febr. 10. 15:48
 6/7 anonim ***** válasza:
Ausztria,Német ország itt harapnak rá keményen,nálunk tuti nem mert nincs még korlátozva!
2010. febr. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A leültetésre gondoltam.
2010. febr. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!