Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti bevállalnátok 50-es robogóv...

Ti bevállalnátok 50-es robogóval egy Budapest-Siófok túrát?

Figyelt kérdés
A robogó egy Honda Giorno/Yamaha Vino/Vespa PK 50-es lenne (márciusban veszek motort), az útvonal pedig a 7-es út lenne, ketten mennénk egy barátommal ha sikerül rávennem :D és nyáron valamikor július-augusztusban. Szerintetek mire figyeljek, mit vigyek magammal, mik a veszélei, milyen a 7es út robogóval? Bármilyen véleményre, tapasztalatra, élménybeszámolra kíváncsi vagyok.

2015. jan. 30. 02:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Akár kerékpáron is. De csak nyáron.
2015. jan. 30. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 b4r4thg ***** válasza:
Simán. Hetes út nagyon szép. Én tavaly szintén motorral (bár nem robogóval) mentem körbe. Az is egy jó túra lenne. Északi parton végig, és délin vissza.
2015. jan. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
szerintem mire ti lecsattogjátok ezt a távot robógóval,egy életre megutáljátok a motorozást!
2015. jan. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Valami defektjavító készletet, szerszámokat a defektjavításhoz, esetleg tartalék belsőt biztos vinnék, plusz előtte gyertyacsere, hogy biztosan kibírja, ne az út közepén kelljen lebontani a fél motort.
2015. jan. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
SImn jo... én Hatvan-Békéscsabát csináltam anno Aeroxal...na az is kellemes volt 30 fokba utánna egy hétig viszketett az alkarom ugy leégett:D:D
2015. jan. 31. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszokat! :D
2015. febr. 2. 15:55
 7/11 anonim ***** válasza:

Én eddig 55km-es távot tettem meg maximum a robogómmal de nem is szeretnék többet.

Mióta váratlanul, minden előjel nélkül tönkrement és nem indult be, azóta nem tervezem hogy 15-20km-nél meszebb megyek vele.

2015. febr. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
mondjuk ettől én is tartok, mert a fateromat tudnám hívni ha esetleg lerobbanok, viszont nem vagyok biztos benne hogy beférne a motor a kocsinkba, szerszám nélkül az útszélén meg nem sok esélyem lenne egy robogót megjavítani... :D
2015. febr. 2. 19:50
 9/11 anonim ***** válasza:
Robogót ha két ütemű akár az út szélén is tudsz teljes generálozni ;) A karburátorosat biztosan, csak legyen nálad szerszám ami+5 kiló többlet súly. Gumijavításhoz a belsős külső gumit ajánlom, azt könnyebb leszedni gumileszedő pajszerral, kis bicikli pumpát is kell csomagolni meg gumiragasztót. Belső nélkülit nem állnék neki leszedni, oda jobb a defektjavító spray, de nem lehetetlen azt sem leszedni, és mondjuk egy belsőt belerakni (szelepet felniből kiszedni). A leégés ellen jó a fehér hosszú ujjú póló. Csomagtartót mindenképp kell a motorra szerelni, akár előre is, a trepnire is ha lehetséges (Vespánál van), a hátadon semmit ne cipelj túrázáson, jótanács ;) egyrészt alá izzadsz,másrészt megfájdul a derekad hosszú távon. Kis ccm-es robogóval túrázni egy élmény, sosem tudhatod megérkezel-e de ez benne a kihívás ;) Arra számíts hogy a 7-es úton a Velencei tóig őrültek vannak, akik szeretnek leszorítani (a tükröt többet kell nézni mint az utat), de Balatonon már magyon jó menni. Ami még fontos hogy olajtartály teljesen feltöltve legyen, gyertya megpucolva, guminyomás beállítva, nagy melegben sosemenj sokat full gázin csak olyan fél, háromnegyed gázon. A hűtés miatt ki lehet venni a kis szerelőablakot is az ülés előtt a trepni fölött (ha van, és léghűtéses a motor)
2019. dec. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja és amit minden kétütemű motorosnak tudni kell, lejőn is húzzuk a gázt! Ha nem is végig de gázfröccsöket adunk neki időnként, hosszú motorfékezésnél mert beáll a dugattyú különben, ha nem kap friss benzin-olaj keveréket. Ahol különolajzás van ott elvileg kaphat olajat mert a főtengely fordulatszámától függ az olajadagolás, de azért ott sem árt a gázfröccs. (Ne tévesszen meg az a tény hogy robogónál automatikusan szétkapcsol a kuplunk, ott is motorfékezik, csak amikor már 10-el mész akkor kapcsol szét)
2019. dec. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!