Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A horvát korlátozások magyar...

A horvát korlátozások magyar jogsival rendelkező személyre is vonatkoznak?

Figyelt kérdés
Konkrétan az a kérdésem, hogy a horvát jogszabályok szerint 25 éves korig nem vezethetnek 125LE-nél "nagyobb" autót. De Magyarországon nincs ilyen korlátozás és amint valaki betölti a 18. életévét, vezethet külföldön is. Na most, ha az ottaniakra vonatkozik ez a szabály, akkor rám is? Tehát 19 évesen egy 130LE autóval megállít a rendőr és elveszi tőlem, vagy még a határon sem engednek át? Vagy feleslegesen aggódom és rám az én magyar jogsim korlátozásai érvényesek?

2015. febr. 1. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Tudtommal mindig a helyi törvények az érvényesek bárkire nézve. Amcsiban pl. nem ihatsz alkoholt 21 éves korodig (tudom, bizonyos államokban), hiába ihatsz már itt 18tól...
2015. febr. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ott a saját törvényeik érvényesek...ha a rendőrön olyan sapka van, akkor szeme se rebben, és jó utat kíván, vagy ha nem, akkor elviheted az autód egy tréleren..

az ottani törvényt ott be kell tartani... az itteni rendőr, az itteni törvényeket tartatja be.

2015. febr. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Gondolj bele, kérdező, ha mindenkire a saját országának törvényei vonatkoznának, akkor az amerikai turisták csőre töltött gépkarabéllyal mászkálnának az utcáinkon (erős túlzás).
2015. febr. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3: Az nem törvény hanem alkotmányos jog asszem.

Szerintem nyugodtan vezethetsz, én is vezettem már 150 lovas autót ott.

2015. febr. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, minek nevezed. Egy adott országban annak az adott országnak a jogszabályait köteles vagy betartani.


Az pedig, hogy téged nem kaptak el, vagy szemet húnytak felette, még nem jogosít fel rá sem téged, sem mást.

2015. febr. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!