Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A crossmotorokra ami csak...

A crossmotorokra ami csak pályán mehet érvényesek az emissziós normák?

Figyelt kérdés
ugye ott nincsenek korlátozások? és az endorók pl ktm exc 125 ami ilyen versenyenduró erősebb lenne ha nem lennének előírások? és ha lehetne használni régi fajta benzint akkor azzal jobban mennének a motorok ha ahoz igazitanák őket?

2015. febr. 3. 19:28
 1/3 A kérdező kommentje:
úgy értem olyan benzin ami ólmozott volt vagy legalább nem volt benne 5-10% etanol
2015. febr. 3. 19:29
 2/3 anonim ***** válasza:
Kétütemű a legkisebb mértékben sem igényli az ólmos benzint és annak sem nagyobb az égéshője, tehát semmivel nem tőle jobban a motor. Olyan motorokra amik közúton nem mehetnek nem vonatkoznak semmilyen normák. A mai benzinekben viszont van 5% körüli etanol, mert ezt írja elő a szabvány.
2015. febr. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
én ólmozom a benzint, és a kétütemű szerintem jobban megy vele, bár nem tudom pontosan, lehet hogy nem, de én így érzem. Katalizátor nincs benne, ettől tényleg erősebb.
2015. febr. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!