Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a teendő Lefoglaltam az...

Scrin kérdése:

Mi a teendő Lefoglaltam az autót de már nem kel?

Figyelt kérdés
Adva van egy autó kereskedés, elmentünk kinéztem egy autót amit lefoglalóztam 50eft, meg volt szükséges nyomtatvány kitöltése és az okmányokról a fénymásolat, másnap hivnak hogy kell nekik a lakcimkártyám, mert anélkül nem fog müszakizni az autó, ennek nem volt magyar rendszáma.Én ezt furcsáltam ezért utána kérdeztem kiderült hogy valóban van egy hely ahol kérik, következő nap felhiv a kereskedő és ocsmány módon elkezdett sértegetni, és ordibálni kezdett hogy mit képzelek magamról hogy én össze vissza telefonálgatok ki vagyok én stb, na itt elgondolkodtam azon hogy akarom e az autót, mert úgy gondoltam ilyen emberrel nem kötök üzletet, utána ennek ellenére felajánlottam hogy abban az esetben kell az autó ha meg csinál egy állapot felmérést, természetesen nem volt hajlandó, a lakcim kártyámat sem adja oda csak ha ki megyek érte, de én nem akarok ezzel az emberrel találkozni sem, kérdésem az lenne ő mit tud tenni ami nekem nem lehet jó?Neki mik a lehetőségei mert azt mondja hogy mennyek ki és irásban mondjak el arról hogy nem kell az autó, és indokoljam meg neki.Mi van akkor ha én ezt nem teszem és elmegyek feljelenteni?

2015. febr. 5. 15:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Természetesen nem vagy köteles megindokolni az elállás okát, de a foglaló sem jár vissza. A lakcímkártyát butaság volt odaadni (másolat, vagy a száma is elég lett volna), de ha már így történt, nem feljelentést kell tenni miatta, hanem odamenni, visszakérni - ha nem adja, akkor pedig azon nyomban kihívni egy rendőrt okirat lopási esethez.
2015. febr. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ja és azt is jó lenne tudni, hogy szerződést csak foglalóról írtatok vagy volt benne más is?
2015. febr. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Egy autó foglalási lapot kaptam ahol fel van tüntetve az autó évjárat, alvázszám, a vételára fizetési határidő és az 50eft, tanu alláirás stb

A fizetési határidő alatt ott van még olyan hogy a Vevő a gépkocsit megtekintett és kipróbált állapotban lefogadta és adásvétel szerződés feltételeihez tartja magát. Nekem ez a papir van meg megy egy csomó üres amit akkora kellet volna a rá eső részemet kitölteni ha mentem volna már az autóért, itt az van még hogy az én autómat beszámolta volna 200eftba de erről semmi nincs.p

2015. febr. 5. 16:09
 4/17 anonim ***** válasza:
Természetesen a foglalót buktad.
2015. febr. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Vagy is ha nem foglalkozom vele akkor semmit nem tud csinálni?legfeljebb elfelejtjük egymást.Rendőrséget akkor ne vonjam be?
2015. febr. 5. 16:23
 6/17 anonim ***** válasza:
Ne.
2015. febr. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Foglalót soha nem adunk a kereskedőnek. Ha hatan állnak mögöttünk ugyanarra a vasra pályázva, akkor sem. Állapotfelmérés, alapos átvizsgálás, fizetés, kocsival távozás.
2015. febr. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
nem igazán értem én ezt a sztorit...valami nem kerek,mert a kereskedő(akármekkora mocsok mind9nem hív fel csak úgy azt kezd el anyázni.......a másik,hogy hogy lehetsz felnőtt létedre ekkora hülye,hogy személyes okmányt adsz ki a kezedből........az 50ezer foglalódra meg ihatsz egy pohár vizet!
2015. febr. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Itt nem kell feljelentgetni, senkit. Odamész, aláírod hogy nem kell az autó (persze előtte alaposan átolvasod a papírokat, és persze értelmezed) természetesen a foglalót buktad mivel te mondasz le az autóról. A foglaló abban az esetben jár vissza ha az eladó közben eladja az említett autót másnak. Ha aláírod a papírt hogy nem kell az autó és lemondasz a foglalóról és ezekután sem adja vissza a lakcímkártyád akkor ebben az esetben a helyszínre hívsz egy rendőrt és megvárjátok. Ennyi. Ebből tanulság: NEM CSAK KERESKEDŐNEK HANEM SENKINEK SOHA NEM ADSZ FOGLALÓT, SEM SZEMÉLYES OKIRATOT!!! Ha kell az autó odamész megnézed, esetleg megegyeztek egy árban majd amikor megvan a pénz akkor mész megírjátok az adásvételit és elhozod az autót, persze ha addigra nem vitte el más. Akkor meg keresel másikat.
2015. febr. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
a foglaló azért kellett mert ezen nem volt vizsga és ő csak abban az esetben vitte vizsgára ha kifizettem előre ezt a pénzt ami tartalmazta volna az átirást mert a vizsga ingyen lett volna nekem, ordibálni azért ordibált mert mert én is furcsáltam hogy kell nekik a lakcimkártyám és utána telefonálgattam, és kiderült hogy az autó soron kívül ment volna vizsgázni de mivel telefonálgattam igy nem tudott soron kívül vizsgázni, és én ezzel egy lavinát inditottam el de közölhette volna ezt az elején de nem tette mondván ő sem tudta ha ha ha de azért 25 éve csinálja ezt na mind1 nekem annyi a kérdésem ha nem foglalkozok vele mit tud még csinálni leszarom a foglalót is, a kártyámat valahogy vissza jutatják az emberei állitolag.A lényeg hogy nem akarok vele találkozni, és kimenni sem, legfeljebb csináltatok egy új kártyát.
2015. febr. 6. 09:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!