Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda Octaviat család részére...

Tupaccc kérdése:

Skoda Octaviat család részére milyen motorral érdemes venni?

Figyelt kérdés

Meg szeretném kérdezni, hogy ha családi autónak szeretnék egy használt Skoda Octaviat, 2010+ évjárattal, akkor melyik motorral lenne a legérdemesebb? Nem hinném hogy túl sokat lenne járva, családnak venném oviba, iskolába, orvoshoz stb hordani a gyerekeket. Ha dieselben lesném 1,6TDI lenne a max, a benzineseket meg egyáltalán nem ismerem. Láttam eladó 1,2 – 1,4 – 1,6 TSI és MPI modelleket. Benzinből egy ilyen tömegű autónál szerintem 1,2 kevés, 1,4 lenne talán az arany középút. De fogalmam sincs arról, hogy mi a különbség a TSI és MPI között.

Szóval ha keveset járnánk, akkor melyik motorral lenne a legkedvezőbb venni? Ha nincs a kocsival gond, van olyan hogy valamelyik motornál magasabb az éves szerviz költség?



2015. febr. 6. 14:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a dizel lenne a leg célra vezetőbb, kicsi fogyasztãs, alacsony fordulat=tartósság:)
2015. febr. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Az első pont rosszul tudja.

A dízel csak sokat használt és flottaautónak jó mert a dízel fogyasztása csak akkor kezdvező és nem káros a motornak ha a motor FELMELEGEDETT ami a dízelnél eleve hosszabb idő mint a benzinesnél. A dízeles autóval mire elmész a boltba bevásárolni fel se melegszik és azzal csak kopik az autó és sokat is fogyaszt.

Városi célra csak is benzinest! ÉS a 100 lovast minimum

2015. febr. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
2-es rosszul tudja, csak csordaszellemben löki a hülyeséget. Diesel valóban lassabban melegszik, de a hideg üzem nem tesz jót a benzinesnek sem. Amit még rosszul tud az hogy a diesel nem úgy dúsít mint a benzines. Míg a benzines jóval több benzint fecskendez hidegen addig a diesel csak minimálisan adagol több gázolajat, inkább a befecskendezési időt hozza előbbre. Egy ilyen kis diesel kb 4-5 km alatt felmelegszik üzemmelegre. Mármint a hűtővíz. Az olajnak több kell, de ott már nincs nagy különbség a diesel és a benzies között. Ráadásul a diesel és benzines fogyasztáskülönbsége városban a legnagyobb. 2-3 literrel lehet számolni. Havonta párszor meg van hajtva a diesel és semmi baja nem lesz.
2015. febr. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálam az 1-es-3-as válasza nyert.Ha a fogyasztás a lényeg,városban eszik jóval többet a benzines.Azt meg méginkább nem értem minek kellene egy ritkán autózó családnak,oviba,iskolába minimum 100 le??

Egy kisebb nem turbós benzines az olcsóbb vételár miatt lehet alternatíva,vagyis nem TSI,hanem MPI.

2015. febr. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Valóban családi autónak ideális egy ~9liters fogyasztással közlekedő szörnyeteg....
2015. febr. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
9? Ismerek olyat, aki Budapesten 11-et hozott ki az 1.4 TSI-ből :D :D Én is most szeretnék Octavia II kombit venni, természetesen 1.6 CR TDI-vel ;)
2015. febr. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sikerült már eldönteni? Én már egy hete az 1.6 CR TDI-t vezetem, szerintem jó választás :) Városon kívül 5 liter, városban 6 körül eszik nálam :)
2015. febr. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 H.O.K. válasza:

:) A válaszok csak a fogyasztást és a teljesítményt vették figyelembe. :)

Egy benzines szervízköltsége mindig kevesebb lesz mint a dieselesé. nem mindegy, hogy egy vezérléscserét mennyiből tudsz kihozni. családi autónak a terheltsége igen sokszor nagyobb, több a csomag, az Octavia-k legendásan nagy csomagterét is tele tudják pakolni egy-egy kirándulás, nyaralás alkalmával. Amennyiben a pénztárca engedi Tsi, az MPI lomha lehet, főleg városban. A diesel fogyasztási előnyét, hosszabb távon hozza be a magasabb szervízköltséggel szemben. Bővebb információkat szívesen megosztok privátban. :)

2015. ápr. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 kamikaze17 ***** válasza:
sok varosi hasznalatra tuti hogy nem vennek dizelt ez tapasztalat en siman a 1.2 tsi re szavaznek nekem is ez van leon kombiba 110 lo boven eleg. 1.6 tdi felejtos varosi forgalomra a reszecskeszuro miatt
2016. aug. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 kamikaze17 ***** válasza:
meg annyit szolok az elottem elhangzottakhoz hogy az 1.2 tsi beeri 6,5-7 literrel varosban nem tudom ki az az allat aki meg bir etetni egy 1,4 es motorral 14 litert gondolom 1-es teligazon jarja a varost
2016. aug. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!