Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson schwalbeba milyen...

Simson schwalbeba milyen arányba keverjem a benzint?

Figyelt kérdés
Eddig stihl olajjal kevertem 1:50 arányba (a tankon is ez van).

2015. febr. 7. 10:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Jól tetted, csak így tovább.
2015. febr. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

1:50 az jó.

De ha tartósan Stihl olajat használtál, akkor használd azt továbbra is, mert a Stihl olajnak más a viszkozitása mint más 2T olajoknak, ezért máshogy kopik a motor, és utána ha sima 2T re váltasz, jobban fog kopni és melegedni a motor. De ha csinálsz egy motorgenerált, akkor utána megint adhatod neki az olcsóbb 2T-t.

2015. febr. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A keverési arány jó, csak a Stihl nem gyárt motorkerékpárokhoz 2T olajat. Az ő olajuk bár kiváló, de magas fordulatszámú gépekhez lett kifejlesztve. Ilyen pl a fűkasza, láncfűrész. Javasolnám inkább kifejezetten motorkerékpárokhoz kifejlesztett szintetikus olaj használatát az Arol 2T kivételével.

Hozzá teszem szerintem semmi baja nem lesz se a Stihl-től se az Arol-tól, de én nem tenném bele.

2015. febr. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha még a régi turbós blokk van benne, akkor 1:33, ha az újabb s51 féle, akkor 1:50. A stihl egyrészt nem bele való, másrészt pazarlóan drága, ahhoz képest hogy ásványi olaj.
2015. febr. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát ebbe turbós van de a tanksapkán 1:50 van
2015. febr. 7. 14:02
 6/11 anonim ***** válasza:
Turbósnak jó 1:40-be is. A tankapka nyilván nem az eredetije, azon egy serleg van (volt). Eredetileg 1:33 az előírt keverési arány a hajtókar bronzperselye miatt, de 40-essel is tökéletesen működik, főleg a mai jó olajokkal. Stihl olajból van kétféle is az ásványi az piros a szintetikus meg zöld. A svalbinak édes mindegy melyik van benne, legfeljebb az ásványi jobban szutykolja a kipufogót, de a motorban semmilyen kár nem keletkezik annak használatával sem. Hát igen, és túl van árazva, legfeljebb ezért nem érdemes használni, de hogy nem belevaló, mert nagy fordulatú motorhoz van fejlesztve az így ebben a formában nem igaz, nem a fordulatszám a lényeges hanem inkább a literteljesítmény és abban a Stihl sem egy világ csodája. Akit érdekel nézze meg a különböző Stihlek teljesítményadatait és hasonltsa össze a Schwalbééval (a köbcentihez képest persze).
2015. febr. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én 1:40-est keverek és mindig arol 2t-t használok,

már 10 éve (S51b).

(régen is arol 2t volt)

2015. febr. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Szolovjov ***** válasza:

1:33-ra illik a turbósat, az olajat illetően az Arol nagyon pocsék, mert iszonyatosan kokszolja a kipufogót és a kipufogó csatornát a hengerben.API minősítése is ennek megfelelően pocsék: TA-s. A Stihl olaj kiváló, tévhit ez a nagy fordulatú duma. Ha egy 10 ezret forgó motort megfelelően ken, nehogy mér ne boldoguljon el a fele annyit forgó Simson motor kenésével :D

Amúgy én Mol Sprint 2T-t használok Simsonba. (Még a tuningolt is bírta vele, ami 10500 körül forog). Félszintetikus, API TC+ minősítésű, kb. 1800 Ft 1 liter. De a legolcsóbb fullszintetikus olajok az ELF-ek, azt is meg lehet venni 1900-2100 Ft között. Olcsó és minőségi.

2015. máj. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom,én egyszer kevertem stihl-ből 1:40-es.

Úgy tűnt,mintha a motor "szárazabban" ment volna.

Aztán inkább tettem bele egy kis arol 2t-t.

Egyből csendesebb lett.


Nagyon rá vagyok hangolódva a szimómra.

10 éve van meg és minden rezzenését észreveszem.

Ismerem. :)

2015. máj. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egyébként igaz,1:33-ast kell bele keverni.


Nézd meg!

[link]


Itt részletesen le van írva,

az összes simson típus adatai. :)

2015. máj. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!