Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehet ennyire igénytelen...

Hogy lehet ennyire igénytelen ember néhány sofőr?

Figyelt kérdés

Vettem egy autót, első autóm, ilyenkor úgy tudom illik cserélni jópár dolgot, nem számít mit mond az eladó.

Én cseréltem az olajat, szűrővel, levegőszűrőt, gyertyát, és vezérlést is.

Az olaj kb másfél liter jött le de híg mint a víz, és koromfekete.

Gyanítom nem volt cserélve már vagy 60 ezer km óta.

Vezérműszíj már tiszta szálas volt, csoda hogy el nem szakadt és beláthatatlan károkat okozna.

Gyertyák végei már el voltak majdnem égve.

Levegőszűrőben még szalma is volt valahogy, de az is koromfekete volt már a kosztól.


Hogy lehet valaki ennyire igénytelen barom, hogy nem foglalkozik legalább a kötelező szervízekkel és csak hajtja az autót.

Ráadásul nő volt.


2015. febr. 7. 18:05
1 2
 1/14 petizacc ***** válasza:
Sokan azt hiszik, hogy az autóba csak bele kell ülni, el kell fordítani a kulcsot és csak menni kell vele. Nem zavarja őket a csúszó égszíj hangja se, se semmi más. Aztán ha meg már szabadulna tőle, majd az új gazdája szop vele.
2015. febr. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:

Lehet nem tudott róla.

Mikor én is vettem autót a végén már ide jöttem, hogy na most akkor mi van?

Mert mindenki csak az olajcserét emlegeti, közben meg vezérműszíj, szűrők, váltóolaj, fagyálló, klímagáz, gumiszelep stb.

Boltban mondtam adjanak komplett olaj/szűrő csere pakott.

Erre az autószerelőnél derült ki, hogy alátétet vagy mit nem adtak, amit alul mikor kiengeded az olajat, akkor azt is cserélni kell.

2015. febr. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ja, az lemaradt hogy a szervó ékszíjja szarnak volt kopva a generátor szíjával együtt, a generátoré csúszott is, néha felvillanva a töltésjelzővel..
2015. febr. 7. 18:17
 4/14 A kérdező kommentje:

Ja, a leengedő csavar alá? Azt én sem kaptam, utólag vettem.

Amit összeprésel ha behúzod.

Mellesleg váltó-difi olaj csere is volt, az kimaradt, és a sima "csapvizet" is leengedtem a hűtőből, mert már olyan barna volt mint a fos, na meg befokolva is 0°C lett...

Nagyon feldühített mennyire igénytelen 1-2 ember

2015. febr. 7. 18:19
 5/14 anonim ***** válasza:

Sok barom van az biztos.

Nem figyelnek oda az autójukra, és ha bekrepál meg az autót szidják:-)

2015. febr. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A "dögöljön meg a szomszéd tehene!" elv alapján minek foglalkozzon akocsival, költsön rá, ha van, aki majd úgyis megveszi, aztán ha használni akarja, majd megcsináltatja.
2015. febr. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nos, elég sok indokot tudok mondani:

- nincs rá pénze

- nem ért hozzá

- eladja az autót, mégis mi a fenének költsön rá?

- nem érdekli


Minek húzod fel magadat más dolgán? Mielőtt megvetted, megnézhettél volna ilyen alap dolgokat.

2015. febr. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én is pont így voltam kb. 2 hónapja egy autóval. Azt mondta a srác, hogy ez neki az első autója és a szíve csücske és tényleg babusgatta, még jó pár éve az anyukája vette neki, és folyamatosan szervizelte, stb.

Háááááááááááááát.

Kb. 10 dolgot kellett kapásból cserélni.

ÁLLÍTÓLAG az akksival volt gond, de itthon láttam (nem akarok magam ellen beszélni, de NŐ létemre), hogy az egyik henger nem megy, mert az egyik gyertya K.O.

A többi sem egy ma született bárány.


Kellett hengerfej tömítést cserélnem, a fék nagyjából úgy működött, hogy az utca végénél kellett padlóféket nyomni, hogy bármi is történjen, de csodák-csodájára csak légtelenítenem kellett a fékrendszert.


És még sok ilyet tudnék felsorolni CSAK ezzel a kocsival kapcsolatban.


Ilyenkor megfordul a fejemben, hogy mi lett volna ha úgy hirdetik az ilyen az autó, hogy: " Tré, használhatatlan, csomó minden cserére szorul,........."

2015. febr. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Készülj fel még pár meglepetésre. Lehet, hogy banki visszavett autó volt, amivel úgy volt a gazdája, hogy inkább tojik bele, hamár úgyis viszi a bank.
2015. febr. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 egySanyi ***** válasza:
Hetes jól írta, megnézhettél volna pár dolgot a vásárláskor. Most majd neked lesznek nagyobb kiadásaid az eladó igénytelensége és a vétel előtti felületes átnézésed miatt.
2015. febr. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!