Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyszervíznél pontosan...

Nagyszervíznél pontosan milyen alkatrészeket kell cserélni?

Figyelt kérdés

Szíjak, feszítőgörgők, vízpumpa, ilyenekre gondolok.

Egy pontos lista kellene, szeretnék alkatrész árakat összehasonlítani.


2015. febr. 8. 11:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Minden típusnál mást. A nagyszervíz is csak egy fogalom. Sok minden beletartozhat.
2015. febr. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én nagyszervíznek azt hívom, mikor sok dolgot cserélek.

Adott egy autó. Én személy szerint 8.000 km-enként cserélem az olajat, Castrol csakis! Ilyenkor olajszűrővel együtt, és olajleengedő csavar alátéttel! Ezt sokan elfelejtik, és csodálkoznak ha utána csepeg az olaj. Ez a tömítés egyszer használatos, behúzod a csavart, és összelapul. Majd váltó-difi olajat is csere. Utána levegőszűrő, hűtővíz (tudom felesleges, de én cserélem), és fékolajat is.

Vezérlést 50 ezrenként, (60 ezer km a garancia) nekem a vezérműszíjból, és két feszítő görgőből áll.

Megvizsgálom a fékeket, bár általában mindig cserélem a betéteket és tárcsákat.

Gyertyákat (Bosch már nem emlékszem pontosan a típusára) 20.000-enként.

Lengőkarokat átnézem, hála a jó magyar utaknak évente-két évente mindig cserére szorul...


Okos ötlet megtartani a cserélt alkatrészeket és olajos dobozokat, vagy legalább számlákat, és a számlákra felírni a km állását. Eladásnál sokat lök az értékén ha végig vezetted mikor mit cseréltél, és nem csak a levegőbe beszélsz mint általában ma sok ember.

2015. febr. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!