Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vento 1.6 eszi az olajat, mi...

Vento 1.6 eszi az olajat, mi melyik negoldast javasolnatok?

Figyelt kérdés

Van egy WV Ventom 1.6-os 8v 75le.

Eszi egy kicsit az olajat, nem nag mennyisegben.

Volt amikor keken fustolt, atota ontottem bele 15w40es olajat plusz meg tomitoanyagot(nem tescos felet), es azota nem fustol (elotte sem fustolt ugy mint egy idiota)

A kerdes lenyegeben az lenne , hogy kb a megcsinaltatasa mennyibe kerulne mindennel egyutt? Mar tobb szerelot is kerdeztem, de egyik sem tudott normalis valaszt adni.

Egyebkent ero az van a motorban, ahoz kepest hogy 290.000van benne, nagyon szeretem.

Motort is cserelhetnek, talaltam is egy jot, de ha lehetne akkor inkabb megcsinaltatnam a mostanit, hisz ezen a probleman kivul megvagyok vele elegedve.

Ti melyiket valasztanatok? Illetve ahogy kerdeztem, a megcsinaltatas mennyibe fajhat?



2015. febr. 8. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem is fog tudni normális választ adni, csak az a szerelő, aki legalább a hengerfejet lekapja. Egy előzetes állapotfelmérést lehet csinálni kompresszióméréssel, de ezt sem csinálja senki ingyen! A bontott motor is jó választás lehet, de csak olyan autóból, ahol ellenőrizhető a futott km. és még beindítható. A sufniban lévő rozsdás főtengelyű erőforrások neccesek lehetnek. Egyébként lehet, hogy egy szelepszár szimeringezés megoldaná a problémád. Ennyi km-rel (ha valós), még nem szokott gyűrűs lenni egy motor.
2015. febr. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Amit veszek az kiprobalhato 168000km van benne es az egy osztrak auto . Ez a motor is egy osztrak golfbol valo miotta at csereltem csak az olajjal volt ugye problema azotta mar lassan egy eve hasznalom es mas semmmi pedig minden nap megyek vele . Nekem az egyik szerelo csak ugy ravagta hogy gyűrűzni kell azt ra se kototte semmire . Am koszonom szepen a valaszodat
2015. febr. 9. 11:02
 3/5 A kérdező kommentje:
Valaki esetleg segitseg meg??:)
2015. febr. 10. 09:26
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első jól írta, ha valóban ennyi km van benne, akkor nem valószínű, hogy a henger/gyűrűk kopottsága miatt eszi az olajat.

Kompressziót kell mérni mindenképp, és több helyen is!!

Lehet, a szelepszárszimeringek a hibásak, szerelvezetők töröttek.

2015. febr. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szelepvezetők
2015. febr. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!