Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízel kormolása gyengiti a...

Dízel kormolása gyengiti a motort?

Figyelt kérdés
Az a kérdésem, hogy van a dízel motor és kormol. Akkor kormol mikor már régi, kopott az adagolás eltér a gyári beállitástól és több anyagot kap, hogy megmaradjon az erő így mondták el nekem ez az elektromos adagolóval szerelt TDi-nél mondták, hogy ebből mi igaz mi nem nem tudom. Viszont a feltuningolt dízel autók miért jó ha kormolnak azért hogy jobban mennyenek? De ha kormol akkor nem azvan hogy gyengébb a motor? Nem találok válaszokra ebben a témában. Az új gyárból kijövő TDI-k miért nem kormolnak? Annyira pontosan írják meg a programot a motorra, hogy ne kormoljon akkor levannak szabályozva? Vagy, hogy van ez tudom, hogy a levegő és a gázolaj keverékétől függ de ha több a gázolaj mint a levegő nem marad légfelesleg a hengerekben attól származik a korom akkor ebből megint nem jöttem rá, hogy nagyobb lesz a nyomatéka ha több naftát kap vagy mivan most?

2015. febr. 9. 18:24
 1/7 anonim ***** válasza:

-normális esetben csak annyi gázolajat lőnek a hengerbe,hogy szépen ,mind eltudjon égni ,ezért nincs korom ,

-amikor elállítódik valami ,vagy sokkal nagyobb teljesítmény kell ,akkor több lét spriccel be az adagoló,de ehhez már kicsit kevés a hengerben lévő oxigén,és emiatt tökéletlen az égés,korom is keletkezik,

2015. febr. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A dízeleknél alap hogy kormolnak, na most vagy látszik a korom, olyan sokat nyom ki, vagy nem látszik, mert viszonylag hatékonyan égeti el a motor. Az biztos hogy a korom az elégetlen üzemanyagból áll, tehát mindenképpen a tökéletlen égés égésterméke. Önmagában nincs összefüggés a kormolás mértéke és a motor teljesítménye között. Tuningolt dízelek általában erősebben kormolnak mert azoknál az a lényeg hogy a lehető legtöbb üzemanyag égjen el még ha tökéletlenül akkor is. Ugyanis az elégetett üzemanyag mennyisége és a teljesítmény elég szorosan összefüggő dolgok.

A kormolás egyébként onnan ered hogy a diesel motor nem üzemanyag-levegő keveréket szív be, hanem csak levegőt, a gázolajat pedig már csak sűrítési ütem közben, annak is majdnem a legvégén fecskendezik be, tehát nincs ideje a gázolajnak rendesen elkeveredni a levegővel. Vannak persze műszaki "trükkök" hogy ez a keveredés minél jobb legyen de a tökéletest még mindig nem sikerült elérniük a motortervező mérnököknek.

Kopott motorokra azért jellemző a kormolás, mert a beszívott levegő útja gyakran elszennyeződik olajkoksszal, olajsárral (kartergáz, kipufogógáz-visszavezetés) így kevesebb levegő tud a hengerekbe áramlani mint amennyinek kellene.

2015. febr. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mikor kéken füstöl akkor van gond a motorral. Azt nagyon nehéz eltalálni, hogy a levegő és gázolaj aránya mindig tökéletes legyen. Ha nem tökéletes az égés és már kezd kormolni a motor de még növeljük a gázolaj mennyiségét akkor egy ideig még nő a teljesítmény is. Ezért füstölnek a tuning dízelek.
2015. febr. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Aha, értem azt gondoltam, hogy a tökéletlen égés=teljesitmény vesztés olyan esetekben ahol nincsen müszaki hiba vagy régi motor. Akkor a tökéletes égés csak az emissziós normáknak szükséges elsősorban nem a teljesitményre.
2015. febr. 9. 20:03
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen. Persze van az a gázolaj befecskendezési mennyiség ami már káros a telj-re.
2015. febr. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mechanikailag hibátlan motor is füstölhet kéken, ha becsöpögnek a porlasztófejek. Ez meg attól van hogy a gázolaj meg se gyullad hanem csak elpárolog.
2015. febr. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem attól tuning egy tdi, hogy füstöl mint a gyárkémény... Van olyan tdi amelyiknek csak éjszaka látsz egy kis "füstöt" ha mögötte mész felkapcsolt fényszóróval,pedig több mint 230le. A gyárkémények max +10le-t nyernek. Többnyire abból adódik h. a tulajnak nincs kerete komolyabb konfigra, és az adott konfigból szeretne minél nagyobb erőt kicsikarni.
2015. ápr. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!