Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rossz viszkozitás, lehet tőle...

Rossz viszkozitás, lehet tőle bajom?

Figyelt kérdés
Nos az a helyzet hogy van egy 1,4es opel astra g twinport classic típusu gépjárművem (ezzel mindent leírtam) és 10w40 olaj helyett 15w40et töltöttem bele (évjárat: 2008) kevesebb mint 3000 km van az olajcseréig. Addig állatkodhatok vele vagy ne nagyon pörgessem a motort?

2015. febr. 11. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:
nagy hidegbe a 15W már nem jo, most fejbol meg nem mondom mennyi a hatar erteke, pedig tanultam, de ebben az idöben sztem elmegy már, talan a 10W nek lehet -10 körül ami alatt nem ajanlatos, én a helyedbe siman raknék bele 5W vagy 0W set
2015. febr. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1.4-essel állatkodni :D Én nem vagyok profi, de úgy tanultam, hogy egyszer el lehet nézni de tartósan jobb az előírt viszkozitásút használni. Semmi baja nem lesz ne aggódj.
2015. febr. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Wadmalac ***** válasza:
100%

Hát, ne csodálkozz, ha mínusz 20-ban lustán fog indulni az önindítód, mert lekvárt kell felkevernie. Már ha lesz olyan hideg. Kemény hidegekben várhatóan az olajnyomásod is kicsit lassabban fog felépülni, indítás után, bemelegedésig ne nagyon pörgesd, padlózd le.

Ha bemelegedett, már ugyanolyan, mint egy 10W.

2015. febr. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt a 3000km-t kibírja, már csak nem lesz -25. Utána visszatérsz a régihez és nem lesz baja.
2015. febr. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Király, köszi a válaszokat :D
2015. febr. 12. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!