Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » ALapjárati ingadozás és...

ALapjárati ingadozás és felpörgés ill. motorhő túl emelkedése. (többi lent! )?

Figyelt kérdés
Tegnapi nap folyamán vettem egy Opel vectra 1.6-os 16 szelepes kis gyönyörűséget. ( Ecotec motoros 96 évjáratú ) Olyan tapasztalatom van hogy néha az alapjárat egy helyben üresben 800-1100 között mozog. Volt mikor 2 ezerig fel pörgőt majd néhány mp után beállt. ( ez az egyik hibája. Ez mennyire normális? Hogy lehet orvosolni? ) a másik hiba hogy menet közben mikor váltok bármely nagyobb fokozatba a motor felpörög. néha 500-at néha 1000 is... Viszont észre vettem hogy ha picit hamarabb lelépek a gázról és úgy váltok akkor ép hogy egy kicsit felpörög talán ilyen 50-100-at max de akkor szépen lehet vele váltani. ( itt is ugyan az a kérdésem mitől lehet és hogy lehet orvosolni. ) harmadik kisebb hiba hogy a néha a motor rángat. Lehetséges volna hogy bármely fokozatban vagyok a 1000-1500 fordulatot nem igazán szeretik? mert általában 1500 fölött már nem rángat és csak néha néha jelentkezik ez a rángás. Erre valami javaslat ill. hiba? és a negyedik hiba ami kicsit számomra aggasztóbb hogy amikor elengedem a gázt menet közben olyan hangot lehet hallani mint ha két vas cső vagy fém össze érne és csikorog egy kicsit és mintha a váltó körül jönne elő ez a fajta hang... :/ Ezeket eltekintve a motor halk és szépen duruzsol húz ahogy kell is és működő képes minden rajta. kuplung lágy váltó fok mindent tökéletesen. A hibák orvosolás összegét nagyjából valaki leírná hogy mennyibe fájna a javíttatása? Értelmes válaszokat várok és előre is köszönöm! :)

2015. febr. 14. 01:54
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem hogy volt egy eset amikor áltam egy helyben és hitelen felment a motorhő 100fok fölé de másodpercek után le is ment 95-re ez mitől lehetett? :D
2015. febr. 14. 01:58
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Jó vétel volt :))

Lehet hogy a pillangószelep el van retkelődve, és nehezen jár, amiatt az ingadozás és a felpörgés.

Benzines autót sose hajts 1500-as fordulat alatt. Egyenesen árt a motornak, nem véletlenül rángat.

A fémes hang... ha csak rövid nyikkanás-szerű, akkor lehet hogy csak a kipufogó környékén nyöszörög, nekem csinálja néha, szigorúan csak melegen, ahogy a motor mozog a kocsiban terhelésváltáskor:)

Ha nem csak rövid hangról van szó, akkor csak ismételni tudom, jó vétel volt :)

2015. febr. 14. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A tökéletes vevő!
2015. febr. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"áltam egy helyben és hitelen felment a motorhő 100fok fölé de másodpercek után le is ment 95-re ez mitől lehetett"


Bekapcsolt a hűtőventilátor, kicsit mintha későn kapcsolna a hőgomba.

2015. febr. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat! Jovoheten full at lesz nezetve es halistennek akkor nem aggodok hogy nagyobb baja van! Koszonom! :) ( ekezetek miatt ne haragudjatok telorol irok! :) )
2015. febr. 14. 10:15
 6/11 anonim ***** válasza:
43%

Az én telefonomon vannak ékezetes betű, mint ahogy a többin is, persze az macerás, mert nyomni kell a gombot hosszan!


Az alapjárat ingadozást okozhatja a fentebb már megemlített fojtószelep koszolódás.

2015. febr. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egy ügyes szerelő pár száz forintból megcsinálja neked. Jó vétel volt egyébként. Öröm ilyet olvasni a sok ásatag bömös közt.
2015. febr. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Jó vétel? Olvasd el a másik kérdését is. :)
2015. febr. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Holnap viszem szerelőhöz úgy hogy akkor ki derül minden viszont igen valószínű hogy henger fejes. Bár a fehér füst megszűnt és még mindig húz. Azért remélem kibírja a holnapi utat! Köszönöm a válaszokat! :)
2015. febr. 15. 18:22
 10/11 anonim válasza:
9mm nevű felhasználónak!Értékelem az ilyen embereket!Minek szólsz hozzá, ha okosat nem tudsz mondani
2015. febr. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!