Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Külföldön is tekerik a használ...

Külföldön is tekerik a használt autók óráit a kereskedők, vagy ez inkább magyar találmány?

Figyelt kérdés

Nézegetem az autókat külföldi oldalakon, főleg német, osztrák, cseh kereskedőknél, és nem nagyon találok 160-180 ezer km-nél nagyobb km-rel rendelkező autót, pedig 2003-as évjáratokat nézek. Benzinest természetesen, dízelből vannak azért.

Az óratekerés Magyarországon divatos, vagy azért a külföldi autóknál is rá kell számolni pár 10 ezer km-t az órára?



2015. febr. 14. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Tekerik. Ausztria, Németország tele van albán és török kereskedőkkel... állítólag Belgiumban szigorúan büntetik ezt, így talán ott a legkevésbé.
2015. febr. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Németben is tekerik, viszont ott nem nagyon találsz 200 ezer km alatt például dizel Passatot, de látsz rengeteget 300 vagy akár 400 ezer feletti beismert kilóméterrel is. Szóval a tekerés mértéke nem akkora. Ja és a benzineseknél is ez a helyzet, mert a németeknél nem igazán jellemző, hogy benzinessel keveset mennek, nagyon sok benzinest találsz 250-300-350 ezer km-mel is.

(Nem tudom milyen oldalt nézel, hogy nem találsz 160 ezer fölött).

2015. febr. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Most épp egy olaszt nézek, automobile.it. Egy konkrét márkát nézegetek, de itt is max a 200 a benzineseknél. Sok olyan van, ahol 2003-2004-es évjáratnál odaírják, h 80-90 ezer km. Ennyi idős autónál a 150 ezret is nehezen hiszem el, nem h a 100 alattit.
2015. febr. 14. 20:11
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Egy időben azt hitték a magyarok, hogy csak Magyarországon tekerik az autókban az órákat (még sok minden másról is hiszik még mindig, hogy csak tipikus magyar dolog, közben mégsem).

A világon mindenhol jól akarnak járni az emberek és ehhez hozzátartozik az is, hogyha autót vesznek, akkor nézik a km órát is.

A különbség annnyi a magyar és a külföldi (nyugati) között, hogy a külföldi kifizeti a felárat a kevesebbet futott autóért. A magyarnak meg roncsautó árban, újszerű állapotú autó kell kevés km-rel, nyugdíjas orvostól, aki csak a 10km-re lakó unokákat látogatta vele vasárnaponként, vezetés közben gumikesztyűt és fehér köpenyt viselt mindig, az autóba sosem fingott bele, és csak száraz úton közlekedett.

2015. febr. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az olaszokkal vigyázni kell, mert eléggé hajtják az autókat, meg a zsúfolt városi forgalom (lásd olasz városok) sem tesz jót neki. De ettől függetlenül nagyon jó vételeg vannak Olaszban, és talán ők a legolcsóbbak ebből a szempontból Nyugat-Európában. De szerintem tekernek ők is.
2015. febr. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Most néztem meg egy belga honlapot: 14 éves autót ígérnek 70e km-rel, elgondolkodtatóan alacsony áron. Még egy éves garanciát is vállaltak, de szerintem akkor is gyanús, hogy ott sem mindenki annyira törvénytisztelő...

Mondjuk az is igaz, hogy több volt a 190+-os autó is.

2015. febr. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
20 éves autóm van 95 ezer van benne tessék valós, csak hétvégén használt!
2021. máj. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!